Ekrem İmamoğlu battıkça batıyor!

Ekrem İmamoğlu battıkça batıyor!

Ordu Valisi Seddar Yavuz’a “İT” dediği iddia edilen ve it demedim, ‘basitlik’ dedim diye milletin gözünün içine baka baka yalan söyleyen CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı proje adayı Ekrem İmamoğlu’nun bir başka konuda da başı ağrımaya başladı. İmamoğlu, Karadeniz seyahati için bindiği uçağı öğrencilerin gönderdiği bağış paralarıyla mı kiraladı? Ya da Gezici Ali Koç, ücretsiz mi tahsis etti? Sizin anlayacağınız proje adayı aşağı tükürse sakal, yukarı tükürse bıyık misali durumu hiçte iç açıcı değil ve battıkça batıyor!!!  

Ordu-Giresun Havalimanı’nda Ordu Valisi Seddar Yavuz’a “İT” dediği iddia edilen Cumhuriyet Halk Partisi’nin proje adayı Ekrem İmamoğlu, ayrıca Koç’ların uçağı ile ilgili de başı belada!  Proje adayı İmamoğlu’nun Koç’lardan ücretsiz tahsis ettiği iddia edilen uçakla ilgili başı ağıracağa benziyor!

Ali Koç’un zihniyeti ve geçmiş vukuatları ortada. Gezi olaylarında teröristleri otelinde nasıl sakladığı ve tedavi ettirdiği zaten aşikar biliniyor! CHP’ye olan yakınlığını anlatmaya gerek yok. Onun için proje adayına uçağı ücretsiz tahsis etti iddiası çok normal.

Koç şirketi açıklamasında fatura kesildi, para tahsilatı peşin yapıldı diyor da fatura ortada yok! Madem kendini aklamak için açıklama yaptın, o zaman faturayı da paylaşsaydın kamuoyu ile. Bu saatten sonra fatura göstermenin bir inandırıcılığı olmaz…

Gelişmelere bir başka pencereden bakacak olursak, velev ki fatura kesildi. Proje aday Ekrem İmamoğlu, 400 bin lira verip uçak kiraladı, bu paranın musluğu nereden geliyor? Biz biliyoruz nereden geldiğini!!

Seçim için kampanya başlatıp, milletten para dilendin! CHP’lilerde senin açtığın hesaba para yatırdı. Birde para yatıranlar arasında gençler ve öğrenciler vardı. Bunlar kendi harçlıklarından kesip sana para gönderdiler..

Hele aralarında bir öğrenci var ki aynen şunu söyledi: “Paramın yarısı ile Akbil aldım, diğer yarısını size gönderiyorum” diyor..

Şimdi Ekrem efendiye soruyoruz: “Uçağı öğrencilerin gönderdiği bu paralarla mı kiraladın?”

KOÇ ŞİRKETİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Koç Holding A Ş., CHP’nin proje adayı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz’e yaptığı seyahatte kullandığı uçağı tahsis ettiği yönünde ortaya atılan iddialar konusunda  açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, ’’Havacılık sektöründe 1990’dan bu yana hizmet veren şirketimiz Setair, ticari bir işletmedir. Bugüne dek siyasi parti temsilcileri ve iş dünyasının da aralarında bulunduğu çok sayıda özel ve tüzel kişiye uçakları ve helikopterleri ile havacılık hizmeti sunmuş, çeşitli uçuşlarda devlet erkânımızı da ağırlamıştır. Ayrıca geçmişte olduğu gibi bugün de seçim dönemlerinde siyasi parti temsilcileri tarafından Setair ve Setair gibi özel havacılık şirketlerinin araçlarının kiralandığı da bilinen bir gerçektir’’ denildi. Sayın İmamoğlu’nun bahse konu olan uçuşları da bu kapsamda olup, havacılık sektöründe tanınan iki aracı şirket vasıtasıyla Setair’e ulaşmış, faturaları kesilerek uçuşlar öncesinde tahsilatları gerçekleşmiştir”

KİRALAMA BELGELERİ KAMUOYUNLA PAYLAŞ O ZAMAN

CHP’nin proje adayı İmamoğlu, “Koç grubunun kendilerine yönelik uçak tahsis ettiği iddialarına yönelikte İmamoğlu,“ Uçak meselesinde kiralama konusunda biz kimseden uçak tahsis etmedik. Firma gerekli açıklamayı yaptı. Bizim her türlü bileğimiz belgemiz var.”

selyus