Ana Sayfa ÇEVRE 14 Aralık 2021

AK Parti’liler İstanbul trafiğini kilitledi (!)

İstanbul’da mesai saatinin sona ermesi ve yağışlı havanın etkisiyle megakentin trafiği rekor seviyede yoğunluğa ulaştı. Trafik adeta durma noktasına gelirken, yoğunluk yüzde 89 seviyelerine ulaştı. İBB yetkilileri “AK Parti’liller İstanbul’un en yoğun saatinde araçlarıyla trafiğe çıkarak yolların kilitlenmesine yol açıyorlar” demesinler!! Göreve geldiği günden bu yana İstanbul trafiğinin düzelmesi için santim hizmet üretmeyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibi beceriksizliklerini örtmek için basında, sağda solda ‘AK Parti bize hep karşı çıkıyor’ diye algı yapıyorlar. İmamoğlu ve elemanı Murat Ongun’un aynı duraktan 47 kişi bindi yalanı olan ‘Fazilet Durağı’ örneğinde olduğu gibi! 

İstanbul’da mesai saatinin bitimi ve hafif hafif etkisini gösteren yağışlı havanın da etkisiyle megakentin trafiği adeta durma noktasına geldi. Mesainin sona ermesiyle birlikte evlerine gitmek için yola çıkan vatandaşlar, trafikte yoğunluğa neden oldu. Ana arterler ve ara sokaklar dahil birçok bölgede trafikteki yoğunluk nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu. İBB verilerine göre trafik yoğunluğu yüzde 89 seviyelerine ulaştı.

Öte yandan, toplu taşıma araçlarında ve duraklarında da yoğunluk yaşandığı görüldü. Metrobüs durağına girmek isteyen vatandaşlar üst geçitte ve merdivenlerde yürümekte zorluk çekti. Metrobüsün durağa yanaşmasıyla birlikte binmek için adeta vatandaşlar birbirleriyle yarıştı.

selyus