Ana Sayfa ÇEVRE 30 Temmuz 2016

Ataşehir’de yangın

Ataşehir Sütçüoğlu Caddesi’nde bulunan boya inşaat malzemelerin bulunduğu depoda çıktı. Kısa sürede bitişikteki gece kulübü ve güzellik merkezine sıçrayana yangın, itfaiye ekiplerinin bir saatlik çalışmasıyla kontrol altına alındı.

Ataşehir’de boya malzemelerinin bulunduğu depoda çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Bitişikteki gece kulübü ve güzellik salonuna da sıçrayarak büyük çapta maddi hasara yol açan yangın, itfaiye ekiplerinin bir saatlik çalışmasıyla kontrol altına alındı.  

Yangın, akşam 19.00 sıralarında Ataşehir Sütçüoğlu Caddesi’nde bulunan boya inşaat malzemelerin bulunduğu depoda çıktı. Yangın, kısa sürede bitişikteki gece kulübü ve güzellik merkezine sıçradı. Caddede bulunan iki lüks otomobile de sıçrayan yangına, Kayışdağı, Kadıköy, Maltepe ve Erenköy itfaiye ekipleri müdahale etti. Yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından yangın kontrol altına alındı. Yangında şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Yangın nedeniyle iki lüks otomobil de kullanılamaz hale geldi.

Yangının izocam deposunun olduğu yerde başladığını ifade eden gece kulübünün sahibi, “Rüzgar bu tarafa estiğinden buraya sıçradı. Kapalı olduğundan, Allah’tan can kaybı yok” dedi. Öte yandan, yangın sırasında bir kadın fenalık geçirerek bayıldı.

İtfaiye ekipleri yanığının çıkış nedenini araştırırken, polis, olaya ilişkin soruşturma başlattı.

selyus