Ana Sayfa ÇEVRE 22 Haziran 2024

Çam ve Sakura Millet Bahçesi’nde çocuklara özel alanlarda bulunuyor

Millet bahçeleri, yeşil alanları ve doğasıyla yerel yönetimlerin örnek ilçesi Başakşehir, Çam ve Sakura Millet Bahçesi’yle de göz dolduruyor. Üç etaptan oluşan ve 80 bin metrekarelik ilk etabı hizmete açılan Çam ve Sakura Millet Bahçesi’ne Başakşehirliler yoğun ilgi gösteriyor.

Başakşehir Belediyesi, yeşil alanlara her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Başakşehir Millet Bahçesi, Kayaşehir Millet Bahçesi, Hoşdere Millet Bahçesi, Ayazma Millet Bahçesi, Güvercintepe Millet Bahçesi ve Altınşehir Millet Bahçesi’nin ardından Çam ve Sakura Millet Bahçesi de Başakşehirlilerin tercih ettiği noktalardan biri haline geldi. 3 etaptan oluşan Çam ve Sakura Millet Bahçesi, 80 bin metrekarelik ilk kısmı ile hizmete açıldı.

MİLLET BAHÇESİNDE ÇOCUKLARA ÖZEL ALANLARDA VAR

Başakşehirlilerin gönüllerince vakit geçirdiği millet bahçesinin 58 bin metrekaresi ise yeşil alandan oluşuyor. İçerisinde bin 588 ağacın bulunduğu bahçede birçok aktivite, bisiklet ve yürüyüş yolu, amfi kaykay pisti ve fitness alanları da yer alıyor. Çocuklara özel alanların da bulunduğu millet bahçesinde halat köprü, tırmanma alanı, müzik aletleri, trambolin, salıncak, atlıkarınca, kuleli oyun alanı, zipline ve ipli macera oyun alanında çocuklar doyasıya eğleniyor.

selyus