Ana Sayfa ÇEVRE 29 Ocak 2023

Çekmeköy, “Formulaz Yarışları”na ev sahipliği yaptı

Karadeniz’de nefesleri kesen “FormuLaz Yarışları” ilk kez Karadeniz illeri dışında bir ilde gerçekleşti. Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte 30 tahta araba kıyasıya mücadele etti. Festivale katılan vatandaşlara 10 ton hamsi ikram edildi.

Karadeniz’de her yıl çeşitli organizasyonlarda sahne alan ve nefesleri kesen Formulaz Yarışları İlk defa Karadeniz illeri dışında bir İstanbul Çekmeköy’de yapıldı. Çekmeköy Alemdağ Mahallesi’nde gerçekleşen ‘FormuLaz’da, yaklaşık 30 tahta araba kıyasıya mücadele etti. Araba yarışlarının yanı sıra hamsi festivali de Çekmeköylülere unutulmaz bir hafta sonu yaşattı. 10 ton hamsinin ekmek arası şeklinde vatandaşlara ikram edildiği festivalde, Koliva, Murat Köse ve Gökhan Can Boşnakoğlu konser verdi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyrazın ev sahipliğinde gerçekleşen festivalde FormuLaz yarışlarına İstanbul İl Sağlık Müdürü Profesör Doktor Kemal Memişoğlu, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Avukat Akına İlhan katıldı. Vatandaşlara elleriyle balık ekmek ikram eden Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Formulaz’da dereceye giren yarışmacılara ise kupa, madalya ve hediyelerini takdim etti. Yarışlarda Tasarım Ödülünü İsmail Bayrak alırken birinci Ahmet Gül, ikinci Levent Gül ve üçüncü Gani Sarı oldu.

EMNİYET KEMERİ VE YANGIN SÖNDÜRME TÜPÜ VAR?

Yarışmaya katılan Turan Selimoğlu, Karadeniz’den geldik burada yarışıyoruz. Tüm gençlere tavsiyem, doğayla yaşamlarını sürdürsünler. Ahşapla konuşsunlar. Ömürlerine ömür katarlar. Bu yarışları Avrupa’ya yaymayı düşünüyoruz. Aracımız donanımlı, emniyet kemeri ve yangın söndürme tüpü var? dedi.

İSTANBUL’DA BU YARIŞIN İLK STARTINI VERMİŞ OLDUK?

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, FormuLaz ismi biliyorsunuz. 14 sefer Rize’de yapıldı. Çocukken bizlerde gayret edip yapmaya çalıştığımız bir araba. İstanbul’da bu yarışın ilk startını vermiş olduk. Yarışın sonunda İstanbullu hemşehrilerimize hamsi dağıtacağız. Akşam da güzel bir müzik şöleni ile günümüzü değerlendirmiş olacağız? şeklinde konuştu.

selyus