Ana Sayfa ÇEVRE, YEREL YÖNETİMLER 5 Kasım 2020

CHP’li belediyeler, depremde bile heykelle kafayı bozdular!

İzmir depreminin etkisi henüz geçmeden CHP’li Bornova Belediyesi heykel derdine düştü. Resmi Twitter hesabından 10 Kasım’da yeni bir heykel açılışı yapacaklarını duyuran CHP’li belediye gelen tepkilerin üzerine paylaşımı sildi.

İzmir 6.6’lık depremin yarasını sarmaya çalışırken Mustafa İduğ’un başkanlığını yaptığı CHP’li Bornova Belediyesi heykel derdine düştü. Heykelle kafayı bozan CHP’li Bornova Belediyesi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla 10 Kasım tarihinde yeni bir heykel açılışı yapacaklarını duyurdu. Tepkilerin ardından paylaşımı sildiler.

HALK YARDIM BEKLERKEN HEYKEL DERDİNE DÜŞTÜLER

Belediye bütçesini heykellere aktararak bulundukları belediyede her yeri heykellerle donatan CHP’de son olarak İzmir’in Bornova Belediyesi, heykel dikme furyasına katıldı.

Depremden etkilenen İzmir halkı belediyelerden yardım beklerken, CHP’li İzmir Bornova Belediyesi, Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklamayla 10 Kasım nedeniyle yeni bir Atatürk heykeli açılışı yapılacağını duyurdu.

TEPKİLERİN ARDINDAN PAYLAŞIMI SİLDİ

Twitter’dan yapılan bu heykel duyurusuna vatandaşlar kısa sürede tepki gösterdi. Bornova Belediyesi, halktan gelen tepkiler üzerine yaptığı paylaşımı kaldırdı. Yeni Akit

selyus