Ana Sayfa ÇEVRE 13 Aralık 2020

Fatih’in Nesli Gençlik ve Eğitim Derneği’nden çevrecilik örneği çalışma

Maltepe’de Başıbüyük Ormanı’nda bir araya gelen bir grup çevreci, ormana atılan poşetlerce çöpü topladı. Çöpleri toplayarak ormanı temizleyen grup, topladıkları çöplerin poşetleriyle ‘atma’ yazısı yazarak sosyal mesaj vermeyi de ihmal etmedi.

Ormanlarda piknik yapan ya da gezintiye çıkan kişilerin bıraktıkları çöpleri toplamak için Fatih’in Nesli Gençlik ve Eğitim Derneği’nden yaklaşık 40 kişi bir araya geldi. Maltepe’de Başıbüyük Ormanı’nda toplanan grup, ormana atılan çöpleri toplayarak çöp poşetlerine doldurdu. Ormana atılan poşetlerce çöpü toplayan çevreci vatandaşlar bir nebzede olsa doğaya katkı sağlamış oldu. Çöpleri toplayarak ormanı temizleyen çevreci grup, topladıkları çöplerin poşetleriyle ormanda ‘atma’ yazısı yazarak sosyal mesaj vermeyi de ihmal etmedi. Toplanan çöp poşetleri, çöp kamyonuna yüklenerek bölgeden götürüldü.

HEM ÇÖP TOPLANDILAR, HEM DE SOKAK HAYVANLARINI BESLEDİLER

Ormanda çöpleri temizleyen vatandaşlardan Bülent Gürpınar, “Bizler Fatih’in Nesli Gençlik ve Eğitim Derneği olarak sosyal sorumluluk projelerinde mutlaka meydanlarda oluyoruz. Bugün de kaymakamımızın özel izniyle yaklaşık 35, 40 kişilik yönetim kurulu üyelerimiz, kadın kolları, gençlik kolları ve gönüllü arkadaşlarımızla birlikte Maltepe’deyiz. Hani diyorlar ya evinizin önünü temizleyin diye. Biz de Maltepe’de oturduğumuz için Başıbüyük Meydanı’nda, 100 poşet burada topladık. Çok içler acısıydı burada. Hem onları temizleyelim dedik. Hem de Allah’ın sessiz kulları olan dostlarımız, sadık dostlarımız, hayvanlarımızı besleyelim diye onlara mama dağıttık. Hem de burada ailece, çoluğumuzla çocuğumuzla bu Başıbüyük meydandaki pislikleri arkadaşlarımızla birlikte temizlemiş olduk. ‘Atma’ diye sosyal bir mesaj verdik. İnşallah atmazlar. Ormanlarımızı yakanlarla, ormanlarımızı kirletenler bizim için aynı kefededir” dedi.

selyus