Ana Sayfa ÇEVRE, İÇ POLİTİKA 2 Mart 2021

İBB’nin dikey bahçelere yaptığı gece operasyonuna AK Parti’li başkanlardan tepki var

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bir süre önce başlattığı dikey peyzajların yıkımına yeniden başladı. İBB ekiplerinin gece yarısı operasyon ile peyzajları sökmesine AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Vizyon yoksunu İBB boş durmamış ana arterlere renk katan dikey bahçelerin sökümüne tekrar başlamış. Belediyecilik bu mudur? Hiç merak etmeyin, 2024’te İstanbul’u çiçek gibi yapacağız” diyerek tepki gösterdi.

Dün gece İBB ekiplerince, daha önce tartışmalara yol açan yol kenarlarındaki dikey peyzaj yıkımı çalışmalarına aylar sonra tekrar başlandı. İBB ekipleri tarafından gece yarısı operasyon yapılarak peyzaj yıkılması sosyal medyada büyük tepki çekti. Yapılan işleme AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin yanı sıra İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü’den tepki geldi.

“VİZYON YOKSUNU İBB DE BOŞ DURMAMIŞ”

Sosyal medya hesabından yıkım anına ait görüntüleri paylaşan Kabaktepe, “Biz Maltepe’nin çöplerle dolu sokaklarını konuşurken, vizyon yoksunu İBB de boş durmamış ana arterlere renk katan dikey bahçelerin sökümüne tekrar başlamış. Belediyecilik bu mudur? Hiç merak etmeyin, 2024’te İstanbulumuzu yeniden çiçek gibi yapacağız” sözlerine yer verdi.

“MİLLETİMİZ DE 2024’TE BU BECERİKSİZLERİ KALDIRACAK TEDAVÜLDEN”

Başkan Göksu, “Bakmayı Beceremiyoruz” diyemedikleri için mecbur kaldırıyorlar. O dikey bahçeleri kaldırdıkları gibi milletimiz de 2024’te bu beceriksizleri kaldıracak tedavülden.”

“RUHUN KURAKLIĞI BU OLSA GEREK”

Başkan Döğücü ise , “Ruhun kuraklığı bu olsa gerek @osmannnurika Başkanım” diyerek İBB’ye tepki verdi.

selyus