Ana Sayfa ÇEVRE 28 Eylül 2023

İSKİ ekipleri yine su borusunu patlattı, çözüm ise pes dedirtti!

İstanbul’daki baraj doluluk oranlarının alarm vermesine rağmen İSKİ ekipleri Şişli’de su borusunu patlattı. Boşa akan metreküplerce suya bulunan çözüm ise ‘pes’ dedirtti. Ekipler, israf olan suyun fışkırmasını önlemek için iş makinesinin kepçesini borunun üzerine tutarak çözüm buldu.

Kurak bir dönem geçiren İstanbul’un Şişli ilçesinde kanalizasyon çalışması yapan İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) ekipleri, içme suyu borusunu patlattı. Ekipler, israf olan suyun fışkırmasını önlemek için iş makinesinin kepçesini borunun üzerine tutarak çözüm buldu. O anlar kameraya böyle yansıdı.

İstanbul yağışsız kurak günler geçirirken, Şişli Fulya’da 19 Mayıs Caddesi’nde saat 16.00 sıralarında ilginç bir olay meydana geldi. İddiaya göre, İSKİ ekipleri iş makinesiyle mahallede kanalizasyon çalışması yaparken su borusunu patlattı. Su borudan metrelerce yüksekliğe fışkırdı. İşçiler kepçeyle fışkıran suya müdahale etti. Borunun üzerini kepçeyle kapatarak, suyun fışkırmasını önledi. Ancak litrelerce su çukura akarak israf oldu. Ekipler, bir süre sonra patlayan boruyu tamir etti.

selyus