Ana Sayfa ÇEVRE 2 Kasım 2023

Kağıthane’de 2 bin 300 bebek adına ağaç dikildi

Kağıthane Belediyesi, 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren doğan her bebek adına bir ağaç dikiyor. Bugüne kadar ilçede 2 bin 300 bebek adına ağaç dikildi. Başkan Öztekin; ”İlçemizde dünyaya gözlerini açan her bebeğimiz için bir ağacı toprakla buluşturuyor, çocuklarımız ve ailelerimize eşsiz hatıralar bırakıyoruz. Çocuklarımıza aileleriyle birlikte ağaçların gölgesinde sağlıklı, huzurlu bir gelecek diliyorum.”


Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin tarafından başlatılan ‘Her Bebeğe Bir Ağaç’ projesi devam ediyor. Kağıthane’de 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren doğan her bebek adına bir ağaç dikiliyor. Bugüne kadar ilçede 2 bin 300 bebek adına ağaç dikildi. Çocuklar adına ücretsiz dikilen ağaçlar için günün anısı olarak da sertifika veriliyor. Üstelik ağaçlara asılan özel levhalara bebeklerin isimleri yazılıyor.
Kağıthane’de doğan bebekler için dikilen ağaçlar; süs kirazı, zakkum, süs eriği, ıhlamur, süs armudu, hatmi, her daim yeşil manolya gibi canlı türlerinden oluşuyor. Ağaçlar, ailenin yaşadığı sokaklara dikilirken bebekler de ağaçlarıyla birlikte büyüyor.
Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin; ”İlçemizde dünyaya gözlerini açan her bebeğimiz için bir ağacı toprakla buluşturuyor, çocuklarımız ve ailelerimize eşsiz hatıralar bırakıyoruz. Çocuklarımıza aileleriyle birlikte ağaçların gölgesinde sağlıklı, huzurlu bir gelecek diliyorum.” dedi.

selyus