Ana Sayfa ÇEVRE 23 Eylül 2020

Kız Kulesi’nin karşısındaki büfeler yıkıldı

Üsküdar Sahil yolunda Kız Kulesi karşısında bulunan 2 büfe, İBB zabıta ekiplerinin tahliye çalışmasının ardından yıkıldı. Yıkım çalışmaları drone ile görüntülendi.

Üsküdar Kız Kulesi karşısında bulunan 2 büfe İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin tahliye çalışmasının ardından yıkıldı. Herhangi bir belge göstermeden gerçekleşen büfelerin yıkım çalışmaları havadan görüntülendi.

Üsküdar Sahili Kız Kulesi karşısında bulunan 2 büfenin yıkımı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ve çevik kuvvet ekipleri sabah saatlerinde buraya geldi. Yıkım öncesinde büfenin önündeki sahil yolu güvenlik şeridi çekilerek kapatıldı. Ardından büfede bulunan eşyalar, dışarı çıkarıldı. Tahliyenin işlemlerinin ardından büfelerin yıkım işlemleri gerçekleştirildi.

Büfe çalışanı Hakan Tutal, “Geçmiş zamanlarda bize çok kez tebligat geldi. Bizde çalışanlar olarak tebligatlara istinaden idare mahkemesine durdurulması için başvurular yaptık. Burasının düzenleneceğini belirterek, bize bir gün öncesinden haber verildi ve ertesi sabah boşaltmamız istendi. Biz çalışmanın hukuka aykırı olduğunu düşünüyoruz. 2006 yılından beri kira sözleşmemiz vardı ve Büyükşehir Belediyesi bunu ecrimisile çevirdi zor durumdayız bize düzenli olarak kiramızı ödüyorduk” diye konuştu.

selyus