Ana Sayfa HAYVAN 15 Ağustos 2023

Milletvekili Seda Gören Bölük, sözde hayvansever provokatöre tepki gösterdi

Kağıthane’de bulunan bir sitenin parkında bir genç, kadının çocuğunun köpeğe top attığını iddia edince tartışma çıktı. Kadınlar, köpeğe saldırmadıklarını söyleyince durumu kabul etmeyen genç, telefonuyla kadınları kayda alarak tahrik etti. Kadınlar ise durum karşısında gence sözlü ve fiziki olarak tepki gösterdi. Ortalığın karıştığı kavgada genç, “Türbanından utan” diyerek kadınları aşağılarken o anlar ise kameralara yansıdı. Provokatöre tepki gösteren İstanbul Milletvekili Seda Gören Bölük, “Bu ve bunun gibi hayvan hakları savunuculuğunu aynen meselenin bir ağaç olmadığı meseledeki gibi incelemek lazım.”

Kağıthane Hamidiye Mahallesi’ndeki bir sitenin parkında yaşanan olayda, iddiaya göre bir kadının çocuğu topunu sokak köpeğine attı. Çocuğun topu köpeğe attığını gördüğünü iddia eden B.A. (30) duruma tepki gösterdi. Bunun üzerine kadınlarla B.A. arasında tartışma çıktı.

“BU VE BUNUN GİBİ HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULUĞUNU AYNEN MESELENİN BİR AĞAÇ OLMADIĞI MESELEDEKİ GİBİ İNCELEMEK LAZIM”

Provokatöre tepki gösteren AK Parti İstanbul Milletvekili Seda Gören Bölük, “Bu ve bunun gibi hayvan hakları savunuculuğunu aynen meselenin bir ağaç olmadığı meseledeki gibi incelemek lazım. Bir tane köpeğin canı için her mücadeleyi verebilecek biri olarak söylüyorum, insanları taciz etmek, kişilik haklarını ihlal etmek hayvanseverlik değil, tam tersine net bir şekilde toplumda sokak hayvanlarına karşı infial oluşturmak için yapılmış korkunç bir manipülasyon.”

“TÜRBANINDAN UTAN” DİYEREK AŞAĞILADI

Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüştüğü olayda, B.A. cep telefonunu açarak kadınları kayıt altına almaya başladı. Kadınları kayıt altına alarak hem tahrik eden hem de suçlayan B.A., dakikalarca onlarla kavga etti. Kendisine tepki gösteren kadınlara son olarak “Türbanından utan” diyerek aşağılayan B.A. ardından parktan uzaklaştı. Yaşananlar ise kameralara anbean yansıdı.

VATANDAŞLARI TEHDİT ETTİĞİ İÇİN GÖZALTINA ALINMIŞ

Öte yandan videoyu kayda alan gencin, “Başıboş köpekleri toplayın” diyen vatandaşları tehdit eden bir hayvan hakları derneğinin yöneticisi B.A. olduğu, geçtiğimiz ay ise “halkı paniğe sevk etmek ve korku oluşturmak” suçlamasıyla gözaltına alındığı ortaya çıktı.

B.A.’nın sosyal medyada sokak köpeklerine karşı çıkan vatandaşları ‘öldürmekle’ tehdit ettiği bilgisine ulaşıldı.

selyus