Ana Sayfa HAYVAN 19 Eylül 2022

Yavru aslan, çocukların ilgi odağı oldu

Çekmeköy’de bir hayvanat bahçesinde bulunan 3 aylık yavru aslan Alex’e bakıcısı tarafından ziyaretçiler eşliğinde haftalık banyosu yaptırıldı. Yavru aslanın haftalık banyosu 7’den 70′ her yaştan ziyaretçi tarafından ilgiyle izlenirken yaşanan o renkli anlar havadan görüntülendi.

Çekmeköy’de bir hayvanat bahçesinde bulunan 3 aylık yavru aslan Alex, haftalık banyosunda ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Banyo öncesi ziyaretçiler ile bir araya gelen Yavru aslan Alex, 7’den 70′ her yaştan ziyaretçi tarafından sevilirken ziyaretçiler yavru aslan Alex ile fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Ardından bakıcısı tarafından bebek şampuanı ile titizlikle banyosu yaptırılan yavru aslan Alex, yüzlerce ziyaretçi tarafından ilgi ile izlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yavru aslanın banyosu özellikle çocuk ziyaretçiler tarafından ilgiyle takip edildi. Küçük çocukların yavru aslan ile korkmadan beraber vakit geçirmeleri ise renkli görüntülere sahne oldu. Öte yandan Yavru aslan Alex’in banyo ritüeli havadan dron ile görüntülendi.
“Yavru aslan çok tatlıydı, ben her hayvana bayılıyorum”
Ailesi ile hayvanat bahçesine geldiğini ve hayvanları çok sevdiğini söyleyen çocuklardan Duru Aydemir, “Annem, babam ve kuzenlerimle geldim. Bence yavru aslan çok güzeldi, çok tatlıydı. Ben her hayvana bayılıyorum çok minnoşlardı. Dediğim gibi çok tatlıydı, yavru aslanı elledim. Bizim evde bir kedi var, kediden bile yumuşacıktı.” dedi.
“Yavru aslanın banyo yaparken mutlu olduğunu gördüm, göz yakmayan şampuanın kullanılmasına çok sevindim”
Yavru aslanın göz yakmayan şampuanlar ile yıkandığını belirten çocuklardan Zuhal Memişoğlu “Açıkçası aşırı mutlu oldum. Çünkü yavru aslanı ilk defa banyo yaparken sevimli ve mutlu olduğunu gördüm. Özellikle de göz yakmayan şampuan olduğunu görünce aşırı sevindim. Çünkü ona zarar verilmeyeceğini anladım. Ve aşırı tatlılar. Aşırı seviyorum. Zaten hayvanlarla beraberle büyümek güzel bir duygu. Bana bu hissi yaşattıkları için gerçekten çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
“Yavru aslanı ilk defa görüyorum”
Almina Yıldız ise “Çok güzeldi, çok heyecanlandım. Çok güzel bir yavruydu. Daha önce çok aslan görmüştüm. Ama yavru aslanı hiç görmemiştim, ilk defa görüyorum.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
selyus