Ana Sayfa EĞİTİM 31 Ekim 2023

Başkan Şadi Yazıcı, Tuzla’da eğitim kurumlarıyla buluştu

‘Eğitim Kenti Tuzla’ mottosuyla tüm birimlerle koordineli hareket eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı Okul ve Kurum Müdürleri Buluşmaları kapsamında ilçedeki müdürlerle bir araya geldi. Toplantıda okul ve kurumlarda en sık karşılaşılan sorunlar ele alındı ve bu sorunlara çözüm önerileri sunuldu. Başkan Yazıcı, “Tüm İmkanlarımızla eğitime destek vermeye, yatırım yapmaya gençliğe inanmaya devam edeceğiz” dedi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul’daki okul müdürlerine ulaşmak, onlarla yüz yüze konuşmak, sorunlarını dinleyip çözüm üretmek amacıyla Okul ve Kurum Buluşmaları projesini hayata geçirdi. Buluşmaların ilk durağı Tuzla oldu. Tuzla’da gerçekleştirilen istişare toplantısına, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır ve ilçedeki okul müdürleri katıldı.

Toplantının ardından Tuzla Belediyesi’ni ziyarete gelen İl Milli Eğitim Müdürü Yentür, burada Başkan Yazıcı ile görüştü. Okul ve Kurum Buluşmaları kapsamında ilçedeki 3 okulu da ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü, öğretmenler ile yüz yüze görüşme imkânı buldu.

“’EĞİTİM ŞEHRİ TUZLA’ MOTTOMUZ İLE DEVAM EDECEĞİZ”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Bir Belediye Başkanı olarak, ilçede yapılan genel hizmetler ne olursa olsun insana yatırımın çok önemli olduğunu, bunun başında da eğitimin geldiğini söyledim ve söylemeye devam ediyorum. Eğitimin olmadığı yerde her türlü felaket, kötülük, yanlışlık olur. Dolayısıyla Tuzlamıza yatırım yaparken gelecekteki Tuzlamızın şekillenmesini de birlikte yapacağımızı söyledik. Bu belediyedeki çalışmalarımızı yaparken kanunda yazmasa da Tuzla ilçesini geleceğe hazırlamakla mesul olduğumuzu, özellikle hayata geçirmememiz gereken bir konu olarak hayal ettik. Tuzla’nın 15-20 yıl sonrası için toplumsal bir şekillendirme olacaksa, bu şekillenmeyi eğitim ordumuzla, öğretmenlerimizle ve müdürlerimizle yapacağımızın altını çiziyorum. ‘Eğitim Şehri Tuzla’ mottomuz ile devam edeceğiz, bu yolda siz öğretmenlerimizin ve müdürlerimizin yoldaşlığı çok önemli. Hep birlikte eğitimi yaymaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Yentür, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılında, ikinci yüzyılın başlangıcındayız. Dün okullarımız tatil olduğu için Cumhuriyetin ikinci yüzyılının iş gününe bugün başladık diyebiliriz. İnşallah, ilk iş günümüze Tuzla’dan başlamak İstanbul ve ülkemiz için hayırlara vesile olur” diye konuştu.

selyus