Ana Sayfa EĞİTİM 15 Ağustos 2018

Başkan Türkmen, “Çocuklukta temel eğitim en önemli kısımdır”

Başkan Türkmen, “Ellerine cep telefonu verip kendi hallerine bırakırsak bunun acısını toplum olarak ileride çekeriz. Çocuklukta temel eğitim en önemli kısımdır. Bugün ne öğrenirse öyle gider.”

Üsküdar 2018 Yaz Okulları kapanış programı, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nin bahçesinde gerçekleşti.

Hediye edilen balonlarla şenlik alanına dönen bahçede çocuklara pamuk şeker ve patlamış mısır da ikram edildi. Yüzlerce çocuğun anneleriyle katıldığı program öğrencilerin Kur’an tilavetiyle başladı. Kukla gösterisi ve Karagöz Hacivat oyunundan sonra Üsküdar Müftüsü Ali Çakmak selamlama konuşması yaptı.

Daha sonra kürsüye gelen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdar Müftülüğü ile birlikte bir yaz Kur’an Kursu programını daha geride bıraktık. 15 Temmuz’da selalarla bu millete moral veren hocalarımızın yetiştirdiği çocuklarımızı burada cıvıl cıvıl görmek bizi mutlu ediyor. Kur’an Kursları toplumumuzun dini altyapının oluşturulmasında çok büyük öneme sahiptir. Çocuklarımızı namaza ısındırma noktasında anne babalarımıza da görev düşüyor. Ellerine cep telefonu verip kendi hallerine bırakırsak bunun acısını toplum olarak ileride çekeriz. Çocuklukta temel eğitim en önemli kısımdır. Bugün ne öğrenirse öyle gider. Çocuklarınızı bu kurslara yolladığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Hepsinin yolları bahtları açık olsun” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Ferah Merkez Camii Tasavvuf Korosu birbirinden güzel ilahilerle katılımcılara manevi bir atmosfer yaşattı. Program ödül töreni ve etli pilav, ayran ikramıyla sona erdi.

selyus