Ana Sayfa EĞİTİM 6 Ağustos 2016

Beykoz Belediyesi’nden okullara destek

Beykoz Belediyesi, 2016 – 2017 eğitim-öğretim yılı için ilçede bulunan 46 okula boya ve temizlik malzemesi desteğinde bulundu.

Beykoz Belediyesi eğitime verdiği desteği her yıl daha da güçlü bir şekilde sürdürüyor. 2016 – 2017 eğitim-öğretim yılı için 45.000 kg. boyanın 46 okula dağıtım töreni yapıldı. Hazırlanan boya ve temizlik malzemelerinin dağıtımı dolayısıyla belediye önünde bir tören düzenlendi.

Törene, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Salim Öztürk, Mahmut Gülbasar, Meclis üyeleri, başkan danışmanları, muhtarlar ve okul müdürleri katıldı.

BAŞKAN ÇELİKBİLEK “OKULLARIMIZ EĞİTİMDE, TEMİZLİKTE KALİTELİ OLMALI”

Belediye olarak Beykoz’da eğitimin kalitesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirten Başkan Yücel Çelikbilek, “Bu yıl da okullardan aldığımız talepleri karşıladık. Bugün burada 46 okulumuza boya teslim edeceğiz. Okullar açılana dek okullarımızın ihtiyacı olan malzeme desteğini de karşılamış olacağız. Şahinkaya Mahallemizde 6 tane okulun yapım projeleri yenileyip altyapı ruhsat işlemlerini de tamamlayarak en kısa sürede yapımında başlayacağız. Okullarımız açıldığında veliler sınıflara geldiği zaman pırıl pırıl ve tertemiz bir ortam görmeliler” diye konuştu.

Kürsüye gelerek teşekkür konuşması yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay “Belediyemiz okulların teknolojik yapılanmasındaki eksikliği 400 projeksiyon 550 diz üstü bilgisayarla tamamladı. Çocuk Kitapları Fuarı ve 100 bin kitabı okullarımıza bağışlayacağını söyleyerek kültürel anlamda da bize destek verdi. Ayrıca ilçemize Elmalı İlkokulu gibi yeni okullar kazandırıyor. Boya yardımı ve her türlü desteği için de kendilerine çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Yücel Çelikbilek temsili olarak, Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Lisesi, Saadettin Gökçepınar İlkokulu, Boğaziçi İmam Hatip Lisesi idarecilerine malzemeleri teslim etti.

selyus