Ana Sayfa EĞİTİM 10 Mart 2023

Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden deprem bölgesine yardım kampanyası

6 Şubat tarihinde Türkiye yüzyılın felaketiyle sarsıldı. Türk Milleti bu yaraları hızlı bir şekilde sarmak adına yoğun bir çabanın içerisindedir.

Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi de bu kapsamda önemli bir kampanya başlatarak deprem bölgesine yardım etmeyi amaçlıyor.

Ülkemizde yaşanan yüzyılın felaketin ardından tüm milletimiz, seferberlik ruhu içerisinde ciddi yardımlarda bulundu ve bulunmaya devam ediyor.

Okul Aile Birliği Başkanı Muhammed Sarı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Rabbim; bu necip milleti her türlü felâketlerden korusun. Okul olarak bizlerde: bir asır önce dedemiz, cennet mekân Sultan Abdülhamid Han tarafından kurulmuş olan güzide kurumumuz Darülaceze ile işbirliği içerisinde bir kampanya başlattık. Siz değerli velilerimizin de imkânlarınız dahilinde deprem bölgesine yönelik elinizden gelen tasadduku yaptığınızı bilmekle birlikte okul olarak başlattığımız bu kampanyada Çocuklarımıza cömertlik ruhunu aşılamak için bu hususla ilgili tüm velilerimizi duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Muhammed Sarı konuşmasının devamında şunları dile getirdi:

“Kurban kampanyasının 9 Mart itibariyle startını verdik, kampanya 24 Mart 2023 tarihinde son bulacaktır. Okul Müdürümüz Mehmet Tatlı hocam bir kurbanla kampanyanın açılışını yapmıştır. Kampanyayı velilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz dışında halkımızda destek verebilir. ADAK, AKİKE, ŞÜKÜR, SADAKA gibi her türlü kurbanlarını bu kampanya kapsamında yerine getire bilirler” dedi.

KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ!

selyus