Ana Sayfa EĞİTİM 17 Ağustos 2017

Genç gelecek’in gurur tablosu

Sancaktepe Belediyesi Genç Gelecek’le üniversiteye ücretsiz olarak hazırlanan öğrenciler, büyük bir başarıya imza attı. Genç Gelecek’te yıl boyu sıkı bir şekilde üniversiteye hazırlanan 1.415 öğrenci, üniversitelerin çeşitli bölümlerine yerleşme başarısı gösterdi.

Tıp, Diş Hekimliği, , mühendislik, hukuk, mimarlık, psikoloji, hemşirelik, öğretmenlik gibi birçok farklı bölümlerde üniversiteye yerleşen gençler, hayallerini Sancaktepe Belediyesinin kendilerini sunduğu hizmetle gerçeğe dönüştürdü.

Genç Gelecek’te üniversite eğitimi alan gençler, danışman eğitmenleri ile sürekli iletişim halinde olarak kendilerine sunulan rehberlik hizmetinden faydalandı.

Genç Gelecek’te üniversiteye hazırlanan gençlere deneme sınavları, birebir rehberlik-danışmanlık hizmeti, motivasyon seminerleri, üniversite tanıtım gezileri, eğitim kampları hizmetleri de verildi.

Genç Gelecek Merkezi’nde Üniversiteye hazırlanan öğrenciler; 4 Tıp Fakültesi,3 Diş Hekimliği Fakültesi, 9 Hukuk Fakültesi, 24 Mimarlık Fakültesi, 92 Mühendislik Fakültesi, 280 sağlık Bölümleri, 58 Eğitim fakültesi, 131 İlahiyat Fakültesi, 119 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 21 Psikoloji-PDR ve Sosyoloji Bölümü, 120 Fen Edebiyat Fakültesi ve 79 kişi İletişim Fakültesi tercihi yaptı.

Etiketler:
selyus