Ana Sayfa DÜNYA EKONOMİSİ 5 Şubat 2019

Türkiye’de de ivediyle uygulanmalı!

Rusya’da yolsuzlukla mücadelede çok akıllıca bir yöntem uygulanmaya başladı. Yolsuzluk yapan kişilerin varlıklarına el konarak Rusya Emeklilik Fonu’na devrediliyor. Aynı kanun TBMM’den hemen geçirilmeli..

Devletimizin hangi kurumunda olursa olsun, belediyelerde hangi makamda bulunursa bulunsun mutlaka uygulanması ihtiyaç bu tür uygulamalar bizde de!!

Ne yazık ki bazı yetki ve imza makamında olanlarda Allah korkusu olmadığı için yolsuzluklar ve rüşvet olaylarının önünü ancak böyle radikal kararlar keser.

RUSYA HÜKÜMETİNDEN EMEKLİLERE BÜYÜK DESTEK

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma, yolsuzluk yapan kişilerin el koyulan parasal varlıklarının Rusya Emeklilik Fonu’na devrini öngören yasa tasarısını ikinci oylamada kabul etti.

Yeni yasayla birlikte yolsuzlukla mücadele kapsamında elde edilen ve yolsuzluk ihlalleri sonucunda el koyulan varlıkların satışından kazanılan parasal kaynaklar, 2019 yılından itibaren Rusya Emeklilik Fonu’nun gelir hanesine yazılacak.

Bu, iktidardaki Birleşik Rusya Partisi’nin emeklilik yaşının yükseltilmesi karşıtı protestolar başladığında önerdiği önlemlerden biriydi.

‘2019 İLE 2024 YILLARI ARASINDA EMEKLİLERE AKTARILABİLECEK MEBLAĞIN 1.8 MİLYAR RUBLE’

Yasa tasarısını hazırlayan isimlerden Andrey İsayev, federal hazinenin hesaplamalarına göre 2019-2024 yıllarında emekliliklere aktarılabilecek meblağın 1.8 milyar ruble olduğunu belirterek, 2018 yılında fonun bütçesinin 7.35 trilyon ruble olduğunu anımsattı.

İsayev, yolsuzluğa karışan isimlerden elde edilen kaynakların sosyal sorunların çözümü için kullanılmasının önemli olduğunun altını çizdi.

İlginizi çekebilir

ÇAYKUR’a Grand Gold Ödülü

ÇAYKUR’a Grand Gold Ödülü

selyus