Ana Sayfa TÜRKİYE EKONOMİSİ 14 Nisan 2022

Bakan Murat Kurum, Fikirtepe’deki konutların teslimi için tarih verdi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği Fikirtepe’deki konutların teslimi için tarih verdi.

Katıldığı bir televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Fikirtepe projesiyle ilgili düğümün nasıl çözüldüğünü anlattı. Bakan Kurum merakla beklenen teslim tarihini de canlı yayında duyurudu.

2023 YILINDA TESLİM OLACAK

“1983 yılından daha eski… Çok güzel bir konumda Fikirtepe. 15 bin konut ve 60 bin vatandaşı ilgilendiren bir mesele” diyen Bakan Kurum, ihalelerin yapıldığını belirterek “2023 yılı itibariyle inşallah teslimlerini yapacağız” müjdesini verdi.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Bakan Kurum, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “Burada vatandaşlarımızın gelen talepleri doğrultusunda bir planlama yapıldı. 3. kişilere satışlar, insanların başkalarının ortak olduğu bir süreç gördük. Biz bu duruma kayıtsız kalamazdık ve Cumhurbaşkanımız “Bu sorunu halledelim” diye talimat verdi.

Meclis’ten bir kanun geçirerek düzenleme yaptık. 2022 yılında vatandaşlarımızın burada kalan yarım işleri düzeltmek için sürece müdahil olduk. İhalelerini yaptık. 2023 yılı itibariyle inşallah teslimlerini yapacağız. Bu süreçte de onlara kira ve taşıma yardımı veriyoruz. Orada bir cazibe merkezi olacak. Yeniden planlama yaptık.

Bir de yabancıya konut satışı var. Sayın Meral Akşener konut artışından bahsetti. Aslında ifade olarak doğru bir ifade değil. Bizim ortalama 30-40 bin yabancıya satışımız var.” Türkiye gazetesi

selyus