Ana Sayfa TÜRKİYE EKONOMİSİ 30 Ekim 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Avrupa’ya Togg mesajı: “Çılgın Türkler geliyor diyecekler”

TOGG’un seri üretiminin gerçekleştirileceği kampüsün açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “TOGG, Avrupa’nın yollarına girdiği zaman ciddi manada tutuşacaklar. ‘Çılgın Türkler geliyor’ diyecekler” dedi.

“BİZE KÜÇÜK DÜŞÜNMEK ASLA YAKIŞMAZ. BİZİM HEDEFİMİZ BÜYÜK, VİZYONUMUZ GENİŞ, İNANCIMIZ TAMDIR”

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre “Bize küçük düşünmek asla yakışmaz. Bizim hedefimiz büyük, vizyonumuz geniş, inancımız tamdır” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Güçlü olmanın ve güçlü kalmanın yolu ise kendi kendine yetebilmekten namerde muhtaç kalmamaktan geçiyor. İşte biz bunun için her fırsatta, milli diyoruz, yerli diyoruz. Milli teknoloji hamlesinin rehberliğinde enerjiden sağlığa her alanda elde ettiğimiz başarıları görüp de yüreği sevinçle dolmayan var mı? Atak ve Gökbey helikopterlerimizi Anadolu savaş gemimizi, Hürkuş uçağımızı, Akıncı, Bayraktar, Anka insansız hava araçlarımızı, Tayfun füzemizi görüp de göğsü kabarmayan var mı? İşte Tayfun füzeleri atılmaya başladı. Yunan ne yapmaya başladı. Hemen televizyon yayınlarında gazetelerinde Tayfun onların gündemine girdi. Daha durun bakalım. Daha bunun arkası gelecek. Arkası gelecek” dedi.

“NE DİYECEKLER, ÇILGIN TÜRKLER GELİYOR DİYECEKLER”

TOGG Avrupa’nın yollarına bütün bu modelleriyle girdiği zaman ciddi manada tutuşacaklarını, çılgın Türkler geliyor diyeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaştırmadan enerjiye her alanda kazandığımız eserlerden istifade ederken gururlanmayan var mı? Karşımda ben gurur tablosunu görüyorum. Kardeşlerim, istisnalar elbette çıkabilir. Hiç kendinizi üzmeyin. Bu tablo istisnalar tablosu değil. Bu tablo bir olan, iri olan, diri olan kardeş olan bir tablodur” ifadelerini kullandı. İHA

İlginizi çekebilir

Abone kart ile nakit derdine son

Abone kart ile nakit derdine son

selyus