Ana Sayfa TÜRKİYE EKONOMİSİ 25 Şubat 2017

KİPTAŞ’tan uzun vadeli konut atağı

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, 240 ay vadeli gayrimenkul seferberliğine Vaditepe Bahçeşehir ve Venezia Mega projeleriyle katıldıklarını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KİPTAŞ), Emlak Konut öncülüğünde başlatılan 240 ay vadeli gayrimenkul seferberliğine Vaditepe Bahçeşehir ve Venezia Mega projeleri ile katıldığını düzenledikleri toplantıyla açıkladı. Toplantıda, kampanyaya ek olarak konut alıcılarına peşin alımlarda yüzde 20 indirim avantajı sağladığını belirten KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, satışların stoklarla sınırlı olduğu kampanyanın sağladığı 60 aya vade farksız, 120 aya yüzde 0.45, 240 aya ise yüzde 0.79 vade farkıyla konut kredisi imkanı sağlandığını bildirdi.

Türkiye’de ilk defa tüketicinin bu kadar esnek ödeme modeliyle konut sahibi olacağını söyleyen Yıldırım;”Bizler KİPTAŞ olarak ‘Güçlü Türkiye’ için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bu amaçla düzenlenen kampanya ile konut alıcılarına 240 ay vade avantajının yanı sıra peşin alımlarda yüzde 20 indirim de sağlıyoruz. Daha önce peşinat ve yüksek vade farkı nedeniyle konut sahibi olamayan vatandaşlar bu kampanya ile kolaylıkla ev sahibi olabilecek” dedi.

selyus