Ana Sayfa GENEL SAĞLIK 12 Nisan 2016

Gözlük kullanımı 22 saniyede tarih oluyor

Tüm tedavi sürecinin tek bir adımda, eski LASIK teknolojilerinde olduğu gibi operasyon sırasında cihaz değişimine ve korneal kapakçık açılmasına gerek kalmadan gerçekleştirildiği, uygulamanın ortalama 22 saniye sürüyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde, göz kuruluğu problemi olan, ince korneaya sahip hastalarda da kullanılabilen, çok yüksek ve çok düşük miyop ve astigmat gibi görme bozukluklarını, bıçaksız, ağrısız ve alternatif yöntemlere göre daha kısa sürede iyileşme imkânı ile tedavi etme özelliğine sahip “Relex Smile Lazer”le göz tedavisi yapılabiliyor.

YURTDIŞINA GÖRE DAHA AVANTAJLI FİYATLARLA SUNULUYOR

Hastaların, artık yurt dışındaki merkezlere gitmek zorunda kalmadan yararlanmaya başlayabilecekleri SMILE lazerle göz tedavisi, geleneksel görme düzeltme tekniklerini, tedavi sırasında ve sonrasında sağladığı konfor, kısa süren tedavi ve iyileşme süresi, düzeltme doğruluğu ve güvenilir olması nedeniyle geride bırakıyor. Görme bozukluğu yaşayan kişilere, ön muayene ve tetkikler için randevu verilmeye başlanan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde, göz yapısı lazer tedavisine uygun bulunan hastalar, ReLEx SMILE Lazerle tedavi edilebilecekler.

22 SANİYEDE GÖZ TEDAVİSİ

Tüm tedavi sürecinin tek bir adımda, eski LASIK teknolojilerinde olduğu gibi operasyon sırasında cihaz değişimine ve korneal kapakçık açılmasına gerek kalmadan gerçekleştirildiği, uygulamanın ortalama 22 saniye sürdüğü ReLEx Smile lazer tedavisinde, lazer cihazı tarafından oluşturulan 2mm’lik ince bir kesiden, lentikül denilen, kornea içinde oluşturulan, kırma kusurunu düzeltecek dokunun çıkarılması ile birlikte, tedavi uygulaması ortalama üç ya da dört dakikada sona eriyor.

MİYOPTA -10, ASTİGMATTA +/- 5 DERECEYE KADAR TEDAVİ

Önceki lazer tedavi yöntemleri olan PRK, Lasik ve Excimer Lazerden farklı olarak, ReLExSmile Lazer tedavisi, ince kornealarda da lazer cerrahisi imkânı sunmakta, kornea biyomekaniğini (sağlamlığını) daha iyi koruyarak, doğal gözün yapısına en yakın sonucun elde edilmesine olanak sağlamaktadır. Miyopta -10, astigmatta +/- 5 dereceye kadar görme bozukluklarının düzeltilmesi ve özellikle kuru göz hastalarında da uygulanabilir olması sağladığı başlıca avantajlar arasında.

HASTADA MİNİMUM RAHATSIZLIK, HIZLI İYİLEŞME

Diğer yöntemlerden farklı olarak, korneal kapakçık kesisi olmaması nedeniyle tedavi sonrası gözü ovalama veya göze fiziksel temas halinde, kapakçığın kayması veya yer değiştirmesi gibi riskler ortadan kalkiyor. Tedavi sırasında görme kaybı olmaması, sessiz ve kokusuz bir tedavi olması, hastada minimum rahatsızlık ve hızlı iyileşmeye imkân sağlaması diğer avantajları arasında yer almaktadır. Genellikle operasyon sonrası bir iki gün içerisinde görme iyileşmekte ve bir iki hafta içerisinde de stabilizasyon sağlanıyor.

selyus