Ana Sayfa DIŞ POLİTİKA 5 Haziran 2023

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, “Türkiye Cumhuriyeti refah yolundadır”

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Göreve Başlama Töreni’nin görüntülerini paylaştı. Maduro, “Venezuela ve Türkiye, hakların refahı ve ikili ilişkilerin daha da derinleştirilmesi için birlik içinde hareket ediyor” dedi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, sosyal medya hesabından Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen “Göreve Başlama Töreni”ni ve Türkiye’den görüntüler paylaştı.

Maduro, Twitter hesabından paylaştığı klipte, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törene, Ankara ve İstanbul’dan görüntülere yer verdi.

Başkan Erdoğan’ın tören sırasında Devlet Başkanı Maduro’ya teşekkür ettiği cümleleri klipte gösteren Maduro, “Venezuela ve Türkiye, hakların refahı ve ikili ilişkilerin daha da derinleştirilmesi için birlik içinde hareket ediyor. Kardeşim Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı döneminin yeni aşaması çerçevesinde, Türkiye Cumhuriyeti refah yolundadır. Bağlılık, Egemenlik ve Demokrasi!” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi girişinde eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından karşılandığı görüntüleri takipçileriyle paylaşan Maduro, ayrıca Erdoğan’ın miting görüntülerini ve halkın sevinç anlarını klipte gösterdi. Akşam gazetesi

selyus