Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 19 Ocak 2021

Adil Kandemir, yeniden Sancaktepe İlçe Başkanı seçildi

İSTANBUL TAKİPTE HABER SİTESİ

AK Parti Sancaktepe 5. Olağan İlçe Kongresi, Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezinde gerçekleşti.

Mevcut İlçe Başkanı Adil Kandemir’in yeniden aday gösterildiği ve Divan Başkanlığı’nı İl Başkan Yardımcısı Yunus Fırat Aydın’ın yaptığı kongreye AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, çok sayıda milletvekili, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, diğer ilçelerin ilçe başkanları ve delegeler katıldı.

DÖĞÜCÜ, “CUMHURBAŞKANIMIZ, GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN YOL ARKADAŞI OLMAK BANA MUHTEŞEM BİR GURUR YAŞATIYOR”

AK Parti Sancaktepe 5. Olağan İlçe Kongresi’nde bir konuşma yapan Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ise, “Bugün burada AK Parti’nin her kademesinde, alın teri dökmüş nice kongre heyecanlarını dava arkadaşlarıyla paylaşmış bir kardeşiniz olarak bulunmaktayım, ve bu bana tarifi imkansız bir heyecan ve mutluluk veriyor. Bugün İstanbul’un kongreleri sırayla yapılırken Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olmak bana muhteşem bir gurur yaşatıyor. Onunla aynı yolda, aynı amaçla ve aynı hedefe ilerleme bahtını bana bahşeden Rabb’ime hamdediyorum. İstanbul AK Parti hikayesinin ta kendisidir. 1994 yılında aşk ve imanla atılan samimiyet tohumlarının 2001’de Türkiye’de ümit olarak filizlenmesidir. AK Parti Anadolu’nun kapılarını açan Alparslan’ın Cihanını yeni bir çağa taşıyan Fatih Sultan Mehmet’i, “Yeter, söz milletindir” diyen Menderes’in, her ne yaptıysam, Allah rızası için yaptım diyen, Necmettin Erbakan’ın fikir ve gönül ikliminin mayasıdır” dedi.

“AYASOFYA’YI AÇAN DÜNYA LİDERİ GENEL BAŞKANIMIZ, CUMHURBAŞKANIMIZIN ARKASINDA DİMDİK DURDUĞUMUZU GÖSTERMEK İÇİN 25 SAAT ÇALIŞMAK ZORUNDAYIZ”

Kongrede önemli açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Adil Kandemir, “Bizlere tekrar bu görevi nasip eden Allah’a Hamdüsenalar olsun. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Üniversiteye giremeyen başörtülü kardeşlerimizin gözyaşlarını dindiren, beş yıldızlı hastaneler yaparak hastane kuyruklarını bitiren, batıdan doğuya, doğudan batıya, kuzeyden güneye her yeri otoban, köprü, tünel ve duble yollarla çeviren, borçlar ile ayaklar altına düşürülen onurumuzu, şerefimizi başımızın üstüne çıkaran, Liramızdan altı sıfır atarak birilerini ayıltan, S 400’leri alarak Dünyaya meydan okuyan, en büyük hava limanları ve köprüleri inşa eden, savunma sanayimizde devrim yapan, İslam’ın mührü olan çağımıza yakışır camiler inşa eden, birileri tarafından felaket olarak kabul edilen bizim için fetih kadar önemli olan Ayasofya’yı açan dünya lideri Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımızın arkasında dimdik durduğumuzu göstermek için 25 saat çalışmak zorundayız. Bu duygu ve düşüncelerle bu güne kadar görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyor, yeni göreve gelen arkadaşlara da başarılar diliyorum. Kongremizin ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“REFORM PAKETİNİ YAKINDA TÜRKİYE’NİN KAMUOYUYLA PAYLAŞACAĞIZ”

Kongrede bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yaptığı konuşmada, “İnandığımız yol Türkiye’yi maddi ve manevi anlamda her açıdan daha güçlü, daha müreffeh yapabilmek için mücadele etme yoludur. İnandığımız yol halkın duasını ve halkın rızasını kazanmak için, gayretle mücadele etme yoludur. İnandığımız yol, yeryüzündeki mazlum milletlerin elinden tutmak, yeryüzündeki “bize bir yardım yok mu” diye bakan insanlara, milletlere yardım eli uzatmak için gayretle mücadele etme yoludur. İnandığımız yol, medeniyetimizi yeniden güçlü bir şekilde ihya ve inşa etmek için cansiperane bir şekilde çalışma, mücadele etme yoludur.

Türkiye’de de güçlü bir Türkiye istikametinde yürüyüşümüzü, adımlarımızı daha sağlam atabilmek için, yeni bir gündemle yolumuza devam ediyoruz. Bu gündem Türkiye’de siyasi, hukuki ve ekonomik reformlar gündemidir. Geçtiğimiz 18 yıllık AK Parti iktidarlarında olduğu gibi bundan evvelki 70 yıllık çok partili siyasi hayatımızda olduğu gibi Türkiye’nin her sıkıştığı dönemde, Türkiye’de her bir takım problemlerle karşılaştığımız, daraldığımız dönemlerde güçlü reform iradesiyle yolumuz açılmış, millet daha ileriye gitmiş. Pandemi sırasında ortaya çıkan bir takım zorlukların, ekonomiyi de etkileyen bir takım zorlukların ve Türkiye’nin bu süreçte karşı karşıya kaldığı bir takım sorunların aşılabilmesi için çok güçlü bir reform iradesini üç alanda da ortaya koyacağız. Türkiye’de hukuk alanında, ekonomi alanında ve siyaset alanında ilgili bakanlıklarımızın çalıştığı, hemen hemen hazır noktaya gelmiş olan, hazır olmuş olan reform paketini yakında Türkiye’nin kamuoyuyla paylaşacağız”

Yasal uyarı; haberimiz kaynak gösterilmeden kullanıldığı takdirde yasal haklarımızı kullanacağız. 

İLÇE BAŞKANI ADİL KANDEMİR’İN İLÇE YÖNETİM LİSTESİ VE İL DELEGELERİ

selyus