Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 2 Haziran 2022

AK Parti, 2 yıl aranın ardından Erdoğan Başkanlığında kampa giriyor

Pandemi yüzünden yapılamayan AK Parti’nin 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Cuma günü başlıyor. Kamp, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan başkanlığında düzenlenecek.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak AK Parti 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı cuma günü Ankara Kızılcahamam’da başlayacak. Eliz Otel’de düzenlenecek kampa, bakanlar, bakan yardımcıları, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Merkez Disiplin Kurulu, Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu, Kurucular Kurulu, Genel Merkez Kadın ve Gençlik Kolları MKYK üyeleri, milletvekilleri ile birim başkan yardımcıları katılacak.

Cumartesi günü açılış konuşmasını Erdoğan gerçekleştirecek. Aynı gün, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş moderatörlüğünde “Genel Merkez ve TBMM Parti Grup Çalışmaları Oturumu” yapılacak.  “Güvenlik ve Dış Politika Oturumu”nda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun sunumuyla, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik moderatörlüğünde bir başka oturum gerçekleşecek.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın moderatörlüğünde “Ekonomi” başlıklı oturumda Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan sunum yapacak. Kampın ikinci gününde, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarım ve enerji başlıklarında birer konuşma yapacak.

Genel istişare ve değerlendirmelerin ardından kamp, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın kapanış konuşmasıyla sona erecek. Türkiye gazetesi

selyus