Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 13 Ağustos 2022

AK Parti İstanbul’un ‘Yüz Yüze 100 Gün’ programı Beylikdüzü’nde devam etti

AK Parti İstanbul İl Başkanlığının ‘Yüz Yüze 100 Gün’ programı kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Beylikdüzü Yakuplu Kent Ormanı’nda gençlerle bir araya geldi. Bakan Yanık, “Öğrenim kredilerinde de ihtiyaç sahibi olup olmadığına bakmaksızın, gelir testine tabi tutmaksızın bütün kardeşlerimize bu krediyi veriyoruz. Bundan sonra faiz de almayacağız. Otel konforunda öğrenci yurtları, öğrenim destekleri gibi hizmetlerle gençlerimizi destekliyoruz” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, AK Parti İstanbul İl Başkanlığının ‘Yüz Yüze 100 Gün’ programı kapsamında, Beylikdüzü ilçesinde bir dizi etkinliklere katıldı. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Beylikdüzü’ndeki sabah programına katılarak günün startını verdi.

Tam gün gerçekleşen programlarda Bakan Yanık’a Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Günaydın eşlik etti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Biz bugünün üniversite öğrencilerine öğretim süresince bazı haklar tanıdık. Harç kredisini kaldırdık. Üniversite eğitimi de dahil ilköğretimden yüksek öğretime kadar devlet okullarında öğretim ücretsiz. Öğrenim kredisi isteyen her öğrenciye veriliyor. Hiçbir gelir testine tabi tutmaksızın veriyoruz, geri alıyoruz. Bir de geri ödemesiz burs var. Başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere verilen burslar. Biz şimdi öğrenim kredilerinde de ihtiyaç sahibi olup olmadığına bakmaksızın, gelir testine tabi tutmaksızın bu krediyi isteyen bütün kardeşlerimize bu krediyi veriyoruz. Bundan sonra faiz de almayacağız. Otel konforunda öğrenci yurtları, öğrenim destekleri, üniversitelerin yaygınlaşması, gençlerimiz için istihdam alanlarının desteklenmesi, işverenin desteklenmesi ve birçok alanda gençlerimizi maddi ve teknik anlamda destekledik” dedi.

selyus