Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 24 Ağustos 2022

AK Parti seçim hazırlıklarına başladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün genel merkezde geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim beyannamesi hazırlanması talimatıyla seçim hazırlıklarına resmen başlanmış oldu.

NTV’de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan ilk toplantı ile AK Parti seçim hazırlıklarına resmen başladı. Bu kapsamda seçim beyannamesi ve seçim manifestosunun içeriği üzerinde çalışmalar yapılacak.

HAZIRLIKLAR KAPSAMINDA NELER VAR

Edinilen bilgiye göre beyannamede vurgu 2053 ve 2071 vizyonları olacak. 20 yıllık AK Parti iktidarında yapılanlara dikkat çekilerek, yeni vaatler sıralanacak. Ekonomiden dış politikaya, sağlıktan eğitime hangi alanda neler yapılacağı anlatılacak.

Seçim çalışmaları kapsamında da Genel Merkez’de tüm birimler kendi alanlarına ilişkin atılması gereken adımları tespit edecek. Teşkilat Başkanlığı yapılacak miting programları ve teşkilatların saha çalışmalarına ilişkin program hazırlayacak. Seçim İşleri Başkanlığı da sandık müşahitleri ve görevlilerinin tespiti ve bunların eğitimi için hazırlıklarını yapacak.

AK PARTİ VE MHP AYRI AYRI SEÇİM BEYANNAMESİ HAZIRLAYACAK

Tanıtım ve Medya Başkanlığı da seçim sloganları, müzikler ve görsel içerikler üzerine çalışma yapacak. Meclis’te hangi yasal düzenlemelere öncelik verileceği de değerlendirilen konular arasında. AK Parti ve MHP’nin ayrı ayrı hazırlayacağı seçim beyannamelerinin ardından Cumhur ittifakının ortak seçim stratejisi de ortaya çıkacak. Türkiye gazetesi

selyus