Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 20 Ağustos 2018

AK Parti’den yerel seçim açıklaması

AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi MKYK ve MYK listelerinde yer bulun ve Başkan Erdoğan tarafından AK Parti Seçim İşleri’nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirilen Ali İhsan Yavuz, ziyaret ettiği Sakarya İl Başkanlığında yerel seçimlerle ilgili açıklama yaptı.

“SEÇİMLERİN YAPILACAĞI TARİH 31 MART 2019 OLARAK KAYITLARA GEÇEBİLİR”

Hemen çalışmaya başladıklarını çünkü önlerinde bir seçim olduğunu belirten Yavuz, “Seçimler erken mi değil mi tartışmasını çoktan geçtik. Artık erkene alınacak bir takvim de kalmış değildir. Zaten bizim kafamızda hiçbir zaman seçimleri erkene almak diye bir şey yok. O zaman seçimlerin yapılacağı tarih 31 Mart 2019 olarak kayıtlara geçebilir. Ne kaldı tam 7 ay, 7 ay nedir ki gerçi biz bir seçimi yaparız hemen arkasından diğer seçim hazırlıklarına başlarız ama bu sefer 7 ay kaldı ve bizim daha büyük başarılara ihtiyacımız var” dedi.

“BELEDİYELERİMİZİN YAPACAKLARI İŞLER VAR”

Yavuz, bazı mesajlar vermek istediğini kaydederek, şunları söyledi:

“Kesinlikle seçim Mart 2019’da yapılacaktır, öne almak diye bir şey yok ama hemen bu bayram ziyaretleriyle startımızı buradan vermiş oluyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız da ‘Artık bir vites büyütün’ diye talimatlandırdılar her birimizi. Aday adaylık süreci başlamadan sahayı ısıtamayız. Aday adaylık süreçlerini ortaya çekip bu işlerle zamanımızı çarçur edemeyiz. Seçim çalışmalarına başladık ama belediyelerimizin yapacakları işler var, onlar işlerine motive olmuşlar. Dolayısıyla zamanı geldiğinde her bir arkadaşımızın ortaya çıkması ve genel merkezin seçenek şansını arttırması önemlidir ve bunu istiyoruz ama her şey yerinde ve zamanında olmalıdır.”

 

selyus