Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 6 Eylül 2022

AK Parti’nin “Yüz Yüze 100 Gün” saha çalışmaları Esenyurt’ta devam etti

İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin öncülüğünde yürütülen AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın “Yüz Yüze 100 Gün” Projesi çalışmaları Esenyurt’ta devam etti.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın başlattığı “Yüz Yüze 100 Gün” Projesi çerçevesinde Esenyurt’ta yapılan saha çalışmalarına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve İlçe Başkanı Harın Özer eşlik etti.

Önce metal fabrikasında staj yapan öğrencilerle bir araya gelen Özer, daha sonra Esenyurt’taki bir lise kampüsü inşaatında incelemelerde bulundu.

Özer incelemelerinin ardından 41 yıl görev yapıp emekli olan öğretmen Kemalettin Çelik’i ziyaret etti.

Program sırasında açıklamada bulunan Özer, “İstanbul’un ertelenen tüm eğitim yatırımlarını hızlı bir şekilde yatırım programına aldık. İnşallah 39 ilçede eğitimle ilgili tüm sorunların çözüldüğü bir döneme doğru hızlı bir şekilde gidiyoruz. Eğitimin olmazsa olmazı öğretmenlerimiz anlamında da İstanbul’umuza pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Son 2 atamanın yüzde 50’sini İstanbul’a ayırdık. Her 2 atamada, İstanbul’a ayırdığımız öğretmen sayısı 20 bine ulaşmış oldu. Esenyurt ilçemiz diğer ilçelerimiz içerisinde ayrıcalıklı olan bir yer. Gerçekten Okul yapımı ve arsa ile ilgili çok ciddi sıkıntıların yaşandığı ilçelerimizden bir tanesi. Buraya yatırım yapmak istiyoruz ama yatırım yapacak yer bulmayla ilgili bir sıkıntımız vardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle burada 68 dönümlük araziyi Esenyurt’un eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için kazandırmış bulunuyoruz. Bu alanda 10 bin öğrencinin eğitim alacağı bir kampüsü inşa edeceğiz” diye konuştu.

selyus