Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 25 Kasım 2018

Ataş, “AK Parti’nin 16 yılda yaptıklarını bunlar 16 saatte heba ederler!”

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen istişare toplantısına katılan AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, “AK Parti’nin 16 yılda yaptıklarını bunlar 16 saatte heba ederler. Onun için bu bilinç ve şuur içinde çalışmaya mecburuz. Aramızdaki tüm hesapları bir kenara bırakıp, yeniden kenetlenmemiz lazım” dedi.

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı, 24 Haziran Seçimlerinde sandık başında görev yapan Okul, Kat Sorumluları ile Sandık Başkanlarına yönelik düzenlemiş olduğu teşekkür ve istişare toplantısının 3’üncüsü düzenledi. Üsküdar Belediyesi Mavi Salonda yapılan geceye AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş Mustafa Ataş, İlçe Başkanı Av. Aydoğan Ahıakın, okul ve sandık sorumluları katıldı.

AHIAKIN “BU TEŞKİLAT HEM İSTANBUL HEM KADIKÖY’E MÜHRÜNÜ VURACAKTIR”

Gecenin ev sahipliğini yapan AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Avukat Aydoğan Ahıakın ise yoğun sevgi gösterileri arasında yaptığı konuşmada, partinin bugünlere gelişinde emeği geçen ancak bugün aramızda bulunmayan veya hayatını kaybedenleri anarak başladı. 24 Haziran seçimlerinde emeği geçen tüm sandık ve Okul sorumlularına teşekkür eden Av. Ahıakın “ 24 Haziran seçimlerinde Kadıköy teşkilatı olarak sokak sokak gezerek ve sandık başında ter dökerek emek verdiniz. Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Önümüzde 2019 Mart seçimleri var. İnşallah sandık bazlı bir çalışma yapacağız. Bizim yolumuz zor bir yoldur. Sizlerin bu ümmetin sesi, bu milletin umudusunuz. AK Parti’nin en büyük özelliği vefadır. Vefa denince akla sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan geliyor. Bu akşam üçüncüsünü düzenlediğimiz istişare ve teşekkür yemeğine katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. 2002 yılından bu yana Kadıköy’e yapılan bütün hizmetlerin Büyükşehir Belediyemiz tarafından gerçekleştirildiğini görüyoruz. Kurbağalıdere’nin bile ıslah çalışmalarına bile karşı çıkan CHPli belediye burada tek bir hizmeti yoktur. Metro, metrobüs, Avrasya Tüneli ve Tarihi Salı Pazarı bitti. Şu an kadar Kadıköy’de yapılan ve yapımı devam eden büyük hizmetlerin hepsi Büyükşehir belediyemize ait. Kadıköy’de hiçbir yatırımı ve hiçbir vizyonu olmayan bir Belediye Başkanı ile karşı karşıyayız. 24 Haziranda olduğu gibi Mart yerel seçimlerinde de kapı kapı dolaşarak Kadıköy’ü AK Belediyecilik ile tanıştırarak, hem İstanbul hem de Kadıköy’e mührünü vuracaktır” şeklinde konuştu.

16 YILDIR DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN HİZMETLERE HİZMET ATMIŞ BİR İKTİDARIN MENSUPLARISINIZ

Gecede bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, 16 yıldan bu yana yapılan tüm hizmetlerde sizlerin emeği olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Teşkilat mensuplarımız ile bir araya gelince büyük moral motivasyon kazanıyorum. Burada bulunan tüm kardeşlerimiz hepsi isimsiz kahramanlardır. Tek tek sorsak, Kadıköy gibi zor bir bölgede neden siyaset yapıyorsunuz, neden daha rahat ilçelere gitmiyorsunuz? Belki cümleleriniz farklı olabilir. Ama ortak düşünce biz vatanımızı seviyoruz, biz milletimizi seviyoruz, biz Recep Tayyip Erdoğan’ı seviyoruz ve bunun için yapıyoruz dersiniz. Biz bir davanın bir idealin mensuplarıyız. Makamlarınız ne olursa olsun. Hepimiz bir davanın temsilcileri bulunduğumuz noktalarda yapmaya çalışıyoruz. 16 yıldır dünyada eşi benzeri olmayan hizmetlere hizmet atmış bir iktidarın mensuplarısınız. Yapılan her hizmetin altında sizlerin alın teriniz ve emeğiniz var. Allah bizlere Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderle siyaset yapmayı nasip etti. Grup toplantısında pişkin pişkin , ”AK Parti 20 yıldır İstanbul’da büyükşehir Belediyesini yönetiyor. Söyler misiniz hangi hizmeti yapmıştır’ diyen hizmet yoksunu bir partide de siyaset yapıyor alabilirdiniz. Ancak rabbim bizler Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderle birlikte siyaset yapmayı nasip etti. Bundan daha büyük bir şeref olabilir mi?” dedi.

GEZİ YAYGARALARINI KOPARANLAR MİLLET BAHÇELERİNE BAKSIN

2007 yılından buyana AK Parti’nin önünün kesilmeye çalışıldığını söyleyen Mustafa Ataş, “Değerli kardeşlerim, gerçekten iktidarlarımız süresince büyük hizmetlere imza attık. Her alanda çok büyük hizmetlerin altına imza attık. Yerelde de belediyelerimiz yüz akımız oldular. Ben yapılan hizmetleri tek tek sayacak değilim. Bakın 2007 yılından bu yana partimizin önü kesilmeye çalışıldı. Bunları bilmemiz lazım. Niçin Türkiye’nin önü kesilmeye çalışılıyor, bunu bizim herkese anlatmamız lazım. 2013 gezi olayları ile Türkiye’yi bir Mısır veya bir Suriye’ye çevirebilir miyiz diye düşündüler ancak muvaffak olamadılar. Bahaneleri neydi, 12 ağaç yer değişecekti, ağaç katliamı var diye yaygara kopardılar. O yaygarayı koparanlar geçen hafta açılan 5 tane Millet Bahçelerine baksınlar. Sonrasında bir çok defa girişimlerde bulunuldu. Girdiğimiz tüm yerel ve genel seçimlerde AK Parti’nin bileğini bükemeyenler, değişik girişimlerle alt etmeye çalıştılar. En son 15 Temmuz hain darbe girişimi oldu. Hamdolsun bütün bunlardan sonuç alamayışlarının sebebi nedir biliyor musunuz. Adam gibi bir liderimiz ve arkasında kenetlenen bir seçmeni var. Allah Cumhurbaşkanımızın ömrüne bereket versin ve bu milletin başında eksik etmesin” diye konuştu.

AK PARTİ’NİN 16 YILDA YAPTIKLARINI BUNLAR 16 SAATTE HEBA EDERLER

Klasik olarak tüm seçimler öncesinde “Bu seçimler önemli” gibi sözleri duymaya alışık olduklarını belirten Ataş, “Çok önemli bir seçimin arifesine geldik. Her seçim öncesinde klasik olarak bu lafı duyarsınız. Ancak Mart yerel seçimler, bugüne kadar yapılan bütün seçimlerin katsayılarından daha fazla bir öneme sahiptir. Neden biliyor musunuz. Bu döviz kurları ile ekonomimize ayar çekmeye çalışanların amacı neydi. Türkiye’yi diz çöktürmekti. Bugün itibari ile hamdolsun öyle bir noktaya geldik ki bundan da diz çöktüremeyecekler. Şimdi Mart yerel seçimlere giderken, bizim kalbimiz ve dilimizle yaptığımız duayı, bedenimiz ile yapmaya mecburuz. Oda Kadıköy’de tüm seçmenlere gitmektir. Biz söyleyeceğiz ve söylemeye devam edeceğiz. Bakın yine sinsi ittifaklar sinsi birliktelikler yapılıyor. Ama ortak payda AK Parti olduğu için bir araya gelmeye çalışıyorlar. Eğer bu seçimlerde bir zafiyet yaşanırsa, AK Parti’nin 16 yılda yaptıklarını bunlar 16 saatte heba ederler. Onun için bu bilinç ve şuur içinde çalışmaya mecburuz. Aramızdaki tüm hesapları bir kenara bırakıp, yeniden kenetlenmemiz lazım” şeklinde konuştu.

selyus