Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 28 Temmuz 2018

Aykurt Nuhoğlu için vefa sadece bir semt adı!

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, vefa sadece bir semt adıdır anlayışı ile olağanüstü kongre için imza atarak kendisini belediye başkan adayı gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sattı..!!

Cumhuriyet Halk Partisi cadı kazanı gibi kaynarken, kongre üyeleri de saflarını belli etmeye başladı. Tabi ki insanlar hür iradesiyle hareket etmeli ancak sana iyiliği olan insana karşı da vefalı olmak lazım. Onu arkasından hançerleyip satmamak lazım. Bu düşünceden yola çıkarak Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, olağanüstü kongre yapılması için imza vererek kendisini belediye başkan adayı olarak gösteren genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sattı.

Klıçdaroğlu başarılı ya da başarısız ki 10 defa çıktı 10 defa yenildi. Ancak insan vefalı olmalı. Vefa sadece bir semt ismiyle kalmamalı!

Yazılı açıklama yapan Başkan Nuhoğlu, “Halkımızın değişim ve dönüşüm sağlayacağımıza inanmasının önkoşulu; parti içi demokrasinin sağlanmasıdır” diyor da kendisinin önseçimle gelmediğini Kılıçdaroğlu tarafından atanarak aday gösterildiğini unutuyor!

AYKURT NUHOĞLU’NUN AÇIKLAMASI

Aykurt Nuhoğlu, “24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçim sonuçları partimiz Cumhuriyet Halk Partisi açısından bir değerlendirme, yenilenme ve değişim ihtiyacını zorunlu kılmıştır.

Meclisin işlevinin tartışıldığı, ülkemizin geleceği için endişe duyduğumuz koşullarda; Cumhuriyet Halk Partisi siyaset yapma biçimi ve demokrasi anlayışı ile örnek ve umut olmak zorundadır. Halkımızın değişim ve dönüşüm sağlayacağımıza inanmasının önkoşulu; parti içi demokrasinin sağlanmasıdır.

Değişim ve dönüşümün tek başına kişilerin değişimi ile olmayacağı açıktır. Anlayış ve politikalarımızın değişmesi, ülkenin bulunduğu koşullara ve gerekliliklere göre yenilenme sağlanmadan başarı da sağlanamaz. Ülkemizin ve partimizin geleceği için ihtiyaç duyulan değişim, yenilenme ve siyasallaşma parti içi demokrasinin tüm kanallarının işletilmesi ile mümkündür.

Önseçimin kalıcı hale getirilmesinden, seçim sonuçlarının doğru analiz edilmesine, ideolojik çizgiden parti içi örgütlenme ve mücadele biçimlerinin konuşulmasına, tartışılan isimler dışında farklı seçeneklerin de gündeme gelebileceği tüm soru ve sorunlarımızı tartışacağımız bir ortamın en kısa sürede gerçekleşmesi gerekmektedir.

Partimizin iktidara, halkımızın demokrasi, barış ve huzura ulaşmasını sağlayacak adımları atmak hepimizin sorumluluğundadır.

Bu sorumlulukla Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayı’nın (Büyük Kongre’nin) Siyasi Partiler Kanunu’nun 14/6 maddesinin ve Cumhuriyet Halk Partisi Tüzüğü’nün 48. maddesinin 1,4, ve 5. fıkraları uyarınca Güvenoyu ve Seçim Maddeleri konularak olağanüstü toplanması için imza verdim.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

selyus