Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 10 Eylül 2022

Bakan Karaismailoğlu, gün boyunca Sancaktepelilerle bir araya geldi

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği “Yüz Yüze 100 Gün” programı Sancaktepe İlçesi’nde devam etti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sabah erkenden başlayan program çerçevesinde gece gençlerle buluşmayla sonlandı. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Turgay Akpınar ile İlçe Kadın Kolları Başkanı Sefanur Akça’nın da Bakan Karaismailoğlu’na eşlik ettiği saha çalışmalarında hem esnaf hem de vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan güvenlerinin altını çizerek belirttiler. 

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği “Yüz Yüze 100 Gün” programı çerçevesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sancaktepe’de vatandaşlarla, esnafla, akşam saatinde Sivil Toplum Kuruluşları ile, gecenin sonunda Sancaktepeli Gençlerle bir araya geldi. Programa, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü, İl Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur, İlçe Başkanı Turgay Akpınar ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Sefanur Akça katıldı.

“YÜCE MİLLETİMİZ BİZE GÜVENİYOR VE BİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR”

Programda bir konuşma yapan Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü, “Bugün bakanımızla ilçemizde mahallelerimiz gezerek esnafımızla, vatandaşlarımızla ve STK temsizlilerimizle bir araya geldik. Sancaktepe’de vatandaşlarımızın beklentilerini hem belediye olarak bizler hem de hükümetimiz yerine getirmenin gayreti içindeyiz. Önümüzdeki süreçte 2023 hedefimizle sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 85 milyon milletimize hizmetlerimize devam edeceğiz. Bugün sahada şunu gördük ki vatandaşlarımızın bize yoğun teveccühü vardı. Bu da şunu gösteriyor Yüce Milletimiz bize güveniyor ve bizi desteklemeye devam ediyor. Hem AK Parti, hem hükümet, hem de belediyeler olarak bizlerde milletimizin bu güvenini yere düşürmeyeceğiz” dedi.

“ÜLKEMİZ BU ZİHNİYETLE YENİ TANIŞMIYOR”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “20 yıl önce karayolunda, demiryolunda, hava yollarında son derece yetersiz bir altyapı vardı ve kısa vadede bunların hızlı bir şekilde geliştirilmesi gerekiyordu. Bizim çok büyük hedeflerimiz var. Bizim dünyanın gelişmiş en büyük 10 ekonomisi arasına girmemiz için önce güçlü bir altyapı, yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temelli gelişme göstermemiz gerekiyor. O yüzden planlamalarımızı uzun soluklu planladık. 30 milyon olan yıllık hava yolu yolcu sayısı bugün 210 milyona çıktı. Hedefimiz 2053 yılına kadar bunu 400 milyon yolcu sayısına çıkarmaktır. O yüzden bütün Avrupa havalimanlarında kaos yaşanırken Türkiye havalimanlarında vatandaşımız konforlu yolculuklarına devam ediyor. Geçen yıl 225 milyar dolarlık ticari hacmimiz bugün 250 milyar dolar olacak. Bunu önümüzdeki yıllarda 500 milyar dolara kadar çıkartacağız. Bunları yaparken biz sadece işlerimizle ve işlerimizin güçlüğüyle uğraşmadık karşımızdaki maalesef muhalefet dediğimiz kişilerin yalanlarıyla iftiralarıyla uğraşmaya da devam ettik. Diğer yandan da milletimize hizmet etmekten hiçbir zaman geri durmadık. Ülkemiz bu zihniyetle yeni tanışmıyor. 1970 yılında Boğaz köprüsü yapılırken aynı zihniyet Çengelköy’de her gün eylem yapıyorlardı. Boğaz köprüsü yapılırsa İstanbul Boğazı’nı kurutursunuz diye anlatıyorlardı ama bugüne geldiğimizde bakın bugün Boğaz köprüsünden tam 200 bin araç geçiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı döneminde aslında Türkiye belediyeciliğin ne olduğunu, hizmet işi olduğunu öğrendi. Bakın 1994 yılı öncesinde şurada yakınımızda Hekimbaşı çöplüğü vardı, orada bir çöp patlaması sonucu onlarca vatandaşımız maalesef rahmetli oldu ama bugüne geldiğimizde bakın dünyanın en büyük çöp yakma tesisi, yine Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki belediyelerin kurmuş olduğu bir tesisle elektrik üreten bir İstanbul’a dönüşmüştür” diye konuştu.

“METRO HATTINI BİTİREREK ARALIK AYINDA HİZMETE SOKACAĞIZ”

Karaismailoğlu, “Bugün 250 kilometre uzunluğunda işletilmekte olan bir ray hattı var. Belediyenin 100 kilometre yapmış olduğunu söylediği ama maalesef bizim incelemelerimizde 10 yılda bile bitiremeyecekleri bir metro yatırımı var. Şu anda 100 kilometre metro hattının da bütün ihaleleri yine geçmiş dönemdeki bizlerin yönetiminde olan AK Partili belediyeler zamanında inşaatları ve ihaleleri başlanmış olan hatlardı. Bu hatların da şimdiye kadar çoktan bitmesi gerekiyordu. Maalesef 2019 yerel seçimlerinden sonra hangi akla hizmettir, hangi mantıktır şehrin gerekli olan en büyük ve yerel yönetimin yapması gereken en önemli işlerden bir tanesi maalesef bitmiyor ve şu an üç buçuk yıl oldu neredeyse. Bunların pek çoğunun şimdiye kadar bitmesi gerekiyordu. Çam ve Sakura Şehir Hastanesi dünyanın en modern hastanelerinden bir tanesi. Bu hastanemiz için bir metro planlanmıştı. Covid-19 salgın süreci başladı ve bu süreçte bu ulaşım aracının vatandaşlara hizmet etmesi gerekiyordu. Maalesef yolunu bile yapmayan bir yerel yönetimle karşı karşıya kaldığımız için ortada kaldı. Yerel yönetimin yapmakla sorumlu olduğu bir metro çalışmasından bile imtina ettiğini görünce bizler de bakanlık olarak Cumhurbaşkanımızın talimatları ile burayı devraldık. 2 yıl gibi rekor bir sürede bu metro hattını bitirerek aralık ayında hizmete sokacağız. Hadi inşaatı beceriksizliğinizden devam ettirmiyorsunuz ama hangi akıldır yapımı devam eden bir metro alanına hafriyat dökmek. Bu iş dünyada sadece CHP’li bir belediyeye nasip olacak iştir. Türkiye bunu da gördü maalesef. Bu plansızlar ne kadar masa etrafında toplanırsa toplansınlar sadece bir sonraki masayı nerede toplayacağına karar veriyorlar. O masadan da bir şey çıkmaz. Sabiha Gökçen Havalimanı yerine Tuz Gölü’nde alabalık tesisi kurulur deniliyordu, yani bu arkadaşlardaki vizyonu görüyorsunuz. Vatandaşımız, milletimiz bu vizyonsuzlara fırsat vermez. İstanbul’da her ay bir metro açmayı planlıyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı ve E-5 arasındaki mahalleleri birbirine bağlayacak metro hattımızı eylül ayında hizmetinize sunacağız. İstanbul Havalimanı’yla Kemerburgaz, Göktürk, Kağıthane, Beşiktaş, Gayrettepe’ye uzanan metro hattımızı da kasım ayı gibi planladık” dedi.

 

selyus