Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 18 Mayıs 2023

Bakan Kurum: “Recep Tayyip Erdoğan girdiği her seçimin tartışmasız galibidir”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Bu ülkede, Recep Tayyip Erdoğan girdiği her seçimin tartışmasız galibidir. 15 seçimdir böyle oldu, bu seçimde de zafer yine milletin hizmetkarı Cumhurbaşkanımızın oldu, Cumhur İttifakımızın oldu” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığında  AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İlçe Başkanı Erdem Demir ve partililer ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Bakan Kurum burada yaptığı konuşmada, “Biz depremzede kardeşlerimizi hiçbir zaman onların insafına terk etmedik, terk etmeyeceğiz. Depremzede kardeşlerimizin yanındayız” şeklinde konuştu.

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN GİRDİĞİ HER SEÇİMİN TARTIŞMASIZ GALİBİDİR”

Kurum, “Bu ülkede Recep Tayyip Erdoğan girdiği her seçimin tartışmasız galibidir. 15 seçimdir böyle oldu, bu seçimde de zafer yine milletin hizmetkarı Cumhurbaşkanımızın oldu, Cumhur İttifakımızın oldu. İstanbul’daki tüm buluşmalarımızda, meydanlarda milletimize ne sorduk? ‘Cumhurbaşkanımızın yanında duracak mıyız?’ dedik. Bu millet de 2 buçuk milyon oy farkıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında dimdik durdu. Mecliste de hamdolsun ezici bir fazlalıkla, Cumhur İttifakımıza desteğini verdi. Seçimlere katılım sağlayan bütün vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“SEÇİM GECESİ MİLLET İRADESİNE SAYGISIZLIK ETTİLER”

Seçim gecesi Millet İttifakı’nın millete saygısızlık yaptığını belirten Bakan Kurum, “Kazanıyoruz’ dediler. ‘Öndeyiz’ dediler. Seçim gecesi millet iradesine saygısızlık ettiler. Adeta provokasyon yapmaya kalkıştılar. Manipülasyon yapmaya teşebbüs ettiler. Ama ne oldu? İşlerinin başında durmak yerine il il gezenler, üstlerine vazife olmayan işlere kalkışanlar kaybetti. Filmler çekip sosyal medyadan yayınlamayı icraat sayanlar kaybetti” dedi.

“KONUTLARI BİR YIL İÇERİSİNDE TESLİM EDECEĞİZ”

Kurum, “Dün yaşadığım bir hadiseyi anlatmak isterim. Bir depremzede kardeşimiz benim yanıma geldi. ‘Afet zamanında CHP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden bir şişe küçük su almıştım. Sosyal medyadaki açıklamaları gördükten sonra o paranın bedelini bunlara iade ettim. Banka hesaplarına 2.5 TL gönderdim. Allah aşkına bizi bunlara bırakmayın’ dedi. Biz de ona dedik ki, biz depremzede kardeşlerimizi hiçbir zaman onların insafına terk etmedik, terk etmeyeceğiz. Depremzede kardeşlerimizin yanındayız. Sayın Cumhurbaşkanımıza bir söz verdik, konutları yapacağız dedik. O sözü de Allah’ın izniyle tutacağız ve konutlarınızı sizlere bir yıl içerisinde teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.

selyus