Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 10 Ocak 2021

Canan Kaftancıoğlu edepsizliklerine devam ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yüzüne vurulan gerçekleri hazmedemeyen CHP’nin ‘soytarı’ il başkanı Kaftancıoğlu, paylaştığı mesajla tam bir gezizekalı olduğunu ispatlayan alakasız bir ilişkilendirme ile şu ifadeleri kullandı: “Hahaha AKP içinde kavga büyük diyorlardı da ilgilenmiyordum. Görünen o ki bana saldırma konusunda da bakan reisine kafa tutuyor aşağılık saldırıları senden daha iyi yapabilirim diyerek kendince el yükseltiyor. Durun kavga etmeyin. Ben de türkü dinlerim ve çok severim bu arada.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan provokasyonu değerlendirirken, “Ben öğrencilerle niye görüşeyim? Öğrenciler önce bir defa bu işin içinde değil. Bu işin içinde olan teröristler var. Ne yazık ki öğrencilikle alakası olmayan işte CHP’nin bakıyorsunuz İstanbul İl Başkanı orada. Zaten kendisi bir DHKP/C militanıdır.” ifadelerini kullandı. Bugün sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise  “Canan Kaftancıoğlu, terör örgütlerinin soytarısıdır. CHP İstanbul İl Başkanı DHKP-C, PKK/KCK ve MLKP Terör Örgütlerinin elemanıdır. DHKP-C ve PKK/KCK propagandası yapmaktan İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesindeki 2019/171 esas no’lu dosya kapsamında 1 yıl 8 ay ceza almıştır.” dedi ve Kaftancıoğlu’nun destek verdiği teröristleri hatırlattı: “MLKP’nin sözde kurucu liderlerinden Hasan Ocak, PKK’nın kurucularından Sakine Cansız, DHKP-C’li Ebru Timtik. Sözde liderleştirdiği teröristlerden sadece bir kaçıdır.”

KURDUĞU İLİŞKİYE BAK: TAM BİR GEZİZEKALI

Yüzüne vurulan gerçekleri hazmedemeyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise bu kez hakaret diline başvurdu. Paylaştığı mesajla tam bir gezizekalı olduğunu ispatlayan alakasız bir ilişkilendirme ile şu ifadeleri kullandı:

“Hahaha AKP içinde kavga büyük diyorlardı da ilgilenmiyordum. Görünen o ki bana saldırma konusunda da bakan reisine kafa tutuyor aşağılık saldırıları senden daha iyi yapabilirim diyerek kendince el yükseltiyor. Durun kavga etmeyin. Ben de türkü dinlerim ve çok severim bu arada.”

PROVOKATÖRLERE TAM DESTEK!

Kaftancıoğlu mesajına Boğaziçi provokatörlerinin yayımladığı LGBTİ’li soytarıların ön plana çıktığı klipi de ekledi. Yeni Akit

selyus