Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 3 Kasım 2018

Çekmeköy’de Yücel Yalçınkaya rüzgarı

AK Parti’de yerel seçim aday adaylığı için heyecanlı süreç, Türkiye genelinde olduğu gibi Çekmeköy’de de başladı.

Mart 2019 yerel seçimlerine doğru AK Parti’de aday adaylığı başvuruları 5-12 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

Çekmeköy Belediyesi’ni milletle birlikte yönetmeye talip olan ve attığı her adım yakından takip edilen, kararlı duruşuyla da Çekmeköy’de ses getiren tecrübeli siyaset adamı Yücel Yalçınkaya, ilçenin etkili STK’ları ve etkili isimleri ile biraraya geldi.

Tecrübeli siyaset adamlığının yanı sıra, sosyal çalışmaları ile de yakından tanınan işadamı Yücel Yalçınkaya, toplantıda kamuoyunun önünde Çekmeköy Belediyesi için AK Parti’den aday adayı olacağını resmen ilan etti.

ÇEKMEKÖY’ÜN GÜÇLÜ İSİMLERİ ORADAYDI

Birleştirici İşdünyası Konfederasyonu (BİRKONFED) Genel Başkanı Osman Ünsal, Çekmeköy Müteahhitler ve İşadamları Derneği Başkanı Yücel Evsen, Çekmeköy Sivaslılar Derneği Başkanı Veysel Tuna, Çekmeköy Erzurumlular Derneği Başkanı Abdulbaki Özdemir, Çekmeköy Tokatlılar Derneği Başkanı Mehmet Uçar, Çankırılılar Federasyon Başkanı Zekeriya Açıkgöz, Kars Ardahan Iğdır Derneği Başkanı Rıfat Karakaya, Çekmeköy Samsunlular Derneği Başkanı Ahmet Yıldız, Vezirköprü Federasyonları Başkanı Ali Cengiz, Malatya Dernekler Federasyonu Genel Başkan Vekili Ahmet Bağdat, Sancaktepe Ordulular Derneği Başkanı Nail İnce, Çekmeköy Trabzonlular Derneği Başkanı Hasan Keleş, Çekmeköy Ordulular Derneği Başkanı Metin Çoban, Anadolu Yakası Ordulular Derneği Başkanı Ahmet Çağlar, Aybastı Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Danış, Anadolu Aydınlar Ocağı eski Genel Başkanı Fahri Yağlı, Çekmeköy Anadolu Birleştirici İşdünyası Derneği ÇEKBİAD yöneticileri ve yüzün üzerinde STK başkanı ile yöneticisinin katıldığı kahvaltı programı son derece coşkulu geçti.

“MAKSADIM KIRMADAN, DÖKMEDEN DAHA İYİYİ, DAHA GÜZELİ YAKALAYABİLMEK”

Başta Ordulu hemşerileri olmak üzere bölgede faaliyet gösteren yüzü aşkın STK başkanı ve yöneticisi ile kanaat önderlerinin katılımıyla düzenlediği kahvaltı organizasyonunda konuşan Yalçınkaya; “Yıllardır sizlerle birlikte yol yürüdüğüm kutlu davamızda şimdi yeni bir dönemi yine sizlerin fikir ve düşünceleriyle başlatmak arzusundayım. Maksadım kırmadan, dökmeden daha iyiyi, daha güzeli yakalayabilmek. Bu noktada sizlerin her türlü görüş, öneri ve düşünceleri benim için yol gösterici olacaktır” dedi.

“EN ZOR GÜNLERDE ÇEKMEKÖYÜMÜZE VİZYON KAZANDIRDIK”

STK ve kanaat önderlerinin önemini sürekli vurgulayan Yücel Yalçınkaya şunları söyledi; “Kıymetli dostlarım 2002 yılından 2018 yılına AK Parti Çekmeköy siyasetinin içinde teşkilatlarımızın kuruluşundan bugüne çok büyük organizasyonlara ev sahipliği yaptık. İl dernekler platformu başta olmak üzere spor kulübü, işadamları ve iş dünyası yapılandırmaları gibi bir çok STK’nın kuruluşuna öncülük ettik. Belediyecilik ve teşkilatçılık anlamında da görevlerimizi başarıyla yerine getirdik. Bununla birlikte en zor günlerde Çekmeköyümüze vizyon kazandırdık.

Çekmeköy’de sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünü yaparak bölgenin kardeşlik ve beraberliğini, insanlarımızın birbirini tanımasını, manevi ve sosyal, kültürel alanda kaynaşmasını en üst seviyeye getirmeye çalıştık. Toplumla hep birlikte hareket ederek en zor günlerinde onların yanlarında olmaya gayret ettik. Geçtiğimiz genel seçim öncesi yine sizlerin talebi üzerine meclis üyeliği görevimden ayrılarak milletvekili aday adayı oldum. Şimdi yine sizlerin önerileri doğrultusunda yeni bir dönemin başlangıcı için bir aradayız. Partimizde müracaatlar 5-12 Kasım tarihleri arasında alınacak. Sizlerin destekleri doğrultusunda ben de Allah nasip ederse aday adayı başvurumu yapacağım ve sonraki yol haritasını da yine hep birlikte belirleyeceğiz” diye konuştu.

STK’LAR YÜCEL YALÇINKAYA’NIN ADAY OLMASINI İSTİYOR

Program daha sonra katılımcı dernek başkanları ve yöneticilerin tek tek söz alarak fikir ve düşüncelerini dile getirmesi ile devam etti. Yücel Yalçınkaya’nın bölgemiz ve işdünyası açısından önemli bir değer olduğuna işaret eden katılımcılar, yerelde Yücel Yalçınkaya’nın adaylığına ve seçilmesine sonuna kadar destek olacaklarını dile getirdiler.

Kaynak: Yerel gazete – http://www.yerelgazete.com.tr/yucel-yalcinkaya-aday-adayligini-resmen-ilan-etti/

selyus