Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 30 Mart 2019

Çekmeköylülerden Recep Tayyip Erdoğan’a sevgi seli

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çekmeköy Madenler Meydanı’nda düzenlenen mitingde binlerce Çekmeköylü ile bir araya geldi.

Adeta izdihamın yaşandığı mitinge Bakanlar, Genel Başkan Yardımcıları, Çekmeköy Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Ahmet Poyraz katıldı. Konuşmasına “Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi” şarkısını söyleyerek başlayan Başkan Erdoğan’a binlerce Çekmeköylü eşlik etti.

Başkan Erdoğan, “Ben Çekmeköy’ü çok iyi bilirim. Buralarda çok yaşadım, burada çalıştım. Yolların, kaldırımların, doğalgazın, suyun olmadığı, otobüslerin iki saatte bir geçtiği bir Çekmeköy vardı. 1994’te bu kardeşinizi İBB Başkanı yaptınız. Susuzluk var mıydı vardı. Çöp dağları var mıydı, vardı. Melen’den bu yakaya su getirdik. Doğalgazı süratle buraya getirdik. İstanbul’da temiz hava var. Çekmeköy İstanbul’un yükselen yıldızlarından. CHP, HDP maalesef bunlarla beraber hareket eden sözde içi karmakarışık bir iyi parti var bir de Saadet. Dörtlü mekanizma Pazar günü bunlara güzel bir hesap soruyor muyuz?” dedi.

“BUNUN BEDELİNİ AĞIR ÖDEYECEKSİNİZ”

Çekmeköy otobana ve metroya sahip olduğunu, alt yapısı ve üst yapısıyla görenlere parmak ısırttığını belirten  Başkan Erdoğan, “Bu kardeşiniz 4, 5 yıl daha cumhurbaşkanı olarak kabinemizle birlikte görev başında olacak. Binali Yıldırım kardeşimizi İBB başkanı olursa, Ahmet kardeşimizi de durmak yok yola devam derse, buna da var mıyız? Ankara, İstanbul ve Çekmeköy olarak  üçlü mekanizmayı kuruyoruz. El ele vereceğiz Çekmeköy’ü daha da ileriye taşıyacağız. Büyümek önemli. Ama nasıl büyüdüğün önemli. CHP çıkmış ekonomiyi konuşuyor. Belediyeler Türkiye ekonomisin mi düzeltecek? Belediyenin Türkiye’nin ekonomisini düzeltme gücü var mı? Bir defa onlar belediye nasıl yönetilir onu öğrensinler. Vatandaşlarımızı aldatmak istiyorlar. Akılları şimdi yerine geldi. Bundan sonra seçimden bir ay kala rapor yayınlamayacaklarmış. Bunun bedelini ağır ödeyeceksiniz” diye konuştu.

Başkan Erdoğan, “Bu bir intikam seçimidir” şeklinde açıklama yapan Hüsamettin Cindoruk’a tepki göstererek, “Pazar günü intikam günü diyor. Beyni sulanmış. Kendine gel terbiyesiz. Neyin intikamını alıyorsunuz? Bu yapılan yatırımların intikamını mı alacaksın? Bu ülkeye taş üstüne taş koymadınız. Hep darbelerden yana oldunuz. Karşımızdaki ittifakı görüyorsunuz. Emirleri nerden alıyorlar. Kandil’den, Pensilvanya’dan alıyorlar. HDP’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Bir ırkçı olmayacağız. Vatansever olacağız” şeklinde konuştu.

selyus