Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 29 Haziran 2022

CHP, Aykut Erdoğdu’nun biletini kesti

Araştırmacı Yazar Zafer Şahin, eski eşi tarafından sosyal medya paylaşımı ile rezil rüsva edilen Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Aykut Erdoğdu’yu Milliyet Gazetesindeki köşesinden kalemine aldı.
ZAFER ŞAHİN’İN YAZISI
Hasan Fehmi Güneş… 70’li yılların sonundaki Ecevit hükümetinin İçişleri Bakanı. Evliyken dönemin ünlü şarkıcısı Aynur Aydan’ın evinden çıkarken yakalandı. İstifa etmek zorunda kaldı.
Ergun Göknel… 90’ların İSKİ Genel Müdürü. Sekreteriyle aşk yaşamaya başladı. Karısından yüklü bir tazminat ödeyerek boşandı. Sevgilisiyle evlendi. Ama eski eşin intikamı acı oldu. Ergin Göknel’in rüşvet aldığını ve yolsuzluk yaptığını ihbar etti. Hem eski eşini hem SHP’yi bitirdi.
İlyas Aktaş… DYP Samsun Milletvekili. 1995 yılında Meclis’teki makam odasında sekreteri tarafından bacağından vuruldu. Aynı anda silahını çeken Aktaş da sekreteri kolundan yaraladı. Olayın ikili arasındaki aşk ilişkisi nedeniyle yaşandığı iddia edildi. Aktaş sonradan mahkemelik olduğu sekretere 500 milyon lira tazminat ödedi.
Hamdi Üçpınarlar… Devlet eski bakanı. Sekreteriyle uygunsuz görüntüleri ortaya çıkınca bakanlık görevinden istifa etmek zorunda kaldı.
Bu örnekleri niye hatırlattık? Aykut Erdoğdu yalnız değil. Geçmişte CHP’de ve AK Parti’de evlilik dışı ilişkiden çocuğu olan, eşini boşayıp sevgilisiyle evlenen çok vekil var. Hatta işi farklı bir noktaya taşıyıp sevgilisine makam odasında imam nikâhı kıyanı bile biliyorum. (“Kesin AK Partilidir” diye düşünenler yanılıyor. O vekil CHP’liydi! Nikâhı da bizzat kendisi kıydı.)
40’ından sonra azan bu siyasilerin bir diğer ortak noktası ise skandalın ortaya çıkmasıyla siyasi hayatlarının bitmesi. Aykut Erdoğdu’yu bekleyen son da farklı olmayacak. Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarına “Belgeli yolsuzluk ve suistimal iddialarında kimsenin gözünün yaşına bakmayın” talimatı verdiğini öğrendim. Yani CHP’nin Erdoğdu kararı bugünden belli. İstifa etmezse ihraç edilecek. Skandalın kadın kahramanın da istifasının isteneceği söyleniyor. Zafer Şahin

selyus