Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 22 Şubat 2023

CHP’de neler oluyor?

Geçtiğimiz ay İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ağır bir şekilde eleştiren ve ‘İçişleri Bakanlığı dönemine ait belgeler var’ tehditleri savuran Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan’ın, 2019’da üye olduğu CHP ile, genel merkezde Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştükten bir gün sonra ilişiği kesildi. 21 Şubat Salı günü Kılıçdaroğlu ile CHP genel merkezde görüştükten 1 gün sonra partiden ihraç edilen Yaşar Okuyan’ın zehir zemberek açıklama yapması bekleniyor.  

CHP’nin Twitter’daki hesabından yapılan açıklamada, “Sayın Yaşar Okuyan’ın partimiz ile ilişiği kesilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi.

NE OLMUŞTU?

Yaşar Okuyan geçtiğimiz aylarda katıldığı bir televizyon programında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener için “İYİ Parti ile ilgili İzmir’de en az 5-6 milletvekili çıkarır diyordum. Geçen hafta da kongrelerine gittim, ancak bu görüşümü geri aldım. Çünkü Meral Akşener ve yanı başında olan 2-3 kafadarın ucuz politika ve zikzaklarıyla giden bir durum var. Şu anda Kılıçdaroğlu kazanamaz algısını yaratan kim? Partisi yüzde 10 aldı, kendisi ise yüzde 7’de kaldı. Meral Akşener masayı dağıtır, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına terslik yaparsa bunun bir bedeli olur, elimde belgeler ve dosyalar var hepsini açıklarım. Hepsi de İçişleri Bakanlığı dönemine ait belgeler. Konuşturtmasın beni. İhanettir” demişti.

selyus