Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 8 Temmuz 2021

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tarifeli uçakla gidersin, trene binersin”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz istikametini kaybetmiş, avare kasnak gibi dolaşanlara bu memleketi teslim edemeyiz. İşte neler söylediğini görüyorsunuz, gelince uçakları satacakmış. Senden öncekiler de bunları söylüyordu. Bir defa devlet yönetmenin ne anlama geldiğinden senin haberin yok. Uçakları sattığın zaman devleti yönetmiş mi oluyorsun? Dünyayı dolaşacaksın, neyle, tarifeli uçakla mı? Yarış edeceksin, neyle, tarifeli uçaklarla mı? Trene binersin, otobüslerle seyahat edersin.”

AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl başkanları Toplantısı’nda bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İktidara gelince uçakları satacağım” açıklamasına sert cevap verdi.


“Avare kasnak gibi dolaşanlara bu memleketi teslim edemeyiz”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti teşkilatları ve milletvekillerine uyarılarda bulunarak, “Meclis ara veriyor, Meclisin ara vermesiyle birlikte hepimiz arazide olacağız. Meydanlarda olacağız ve şunu hatırlatmak istiyorum, arazide yapacağımız çalışmaların raporlarını genel merkeze kesinlikle rapor edeceğiz. Grup başkanvekillerine rapor edeceğiz, hangi arkadaşlarımız ne kadar çalışma yaptı, nasıl çalışma yaptı, hangi ilimizin durumu nedir bunları sizlerden alacağız. Yoksa bir turistik seyahat olarak illerimize gideceksek nafile. 2023’e eğer kararlı bir şekilde hazırlanacaksak bizim için son iki durak var, çok önemli. Bu 2021’dir, 2022’dir. 2023 tamamen seçim yılıdır. Bu çalışmayla birlikte biz istikametini kaybetmiş, avare kasnak gibi dolaşanlara bu memleketi teslim edemeyiz. İşte neler söylediğini görüyorsunuz, gelince uçakları satacakmış. Senden öncekiler de bunları söylüyordu. Bir defa devlet yönetmenin ne anlama geldiğinden senin haberin yok. Uçakları sattığın zaman devleti yönetmiş mi oluyorsun? Dünyayı dolaşacaksın, neyle, tarifeli uçakla mı? Yarış edeceksin, neyle, tarifeli uçaklarla mı? Trene binersin, otobüslerle seyahat edersin. Ondan sonra ‘ben muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacağım’ dersin, Atatürkçüsün ya. Anlamaz. Ama iyi bir vergi memuru olduğunu söylüyor, oradan topladığı paralarla tarifeli uçağa binecekmiş. Hayırlısı olsun. Sen bu kafa ile daha çok gidersin. Millet İttifakı’nın diğer üyeleri de bunlardan farklı değil. Bunlardan bir şey olmaz. Ama eşeği sağlam kazığa bağla ki, ondan sonra Allah’a emanet edelim. Tedbirleri almamız lazım” ifadelerini kullandı. İHA

selyus