Ana Sayfa İÇ POLİTİKA, YEREL YÖNETİMLER 27 Mart 2022

Döğücü, “Sosyal Belediyecilik anlayışı sadece AK Parti’li belediyelerde var”

AK Parti Sancaktepe “Yerel Yönetimler Gündemli Danışma Meclisi’ne katılan Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü, görevde olduğu 3 yıl içerisinde ilçeye kazandırdıkları ve önümüzdeki süreçte kazandıracakları projelerden bahsetti.

Danışma Meclisi, Sancaktepe Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Sancaktepe’de 3 yıl zarfında küçük bütçelerle önemli hizmetleri hayata geçiren Başkan Döğücü, ilçeye parklar, kreşler, bilgi evleri, espor merkezi, kültür-sanat faaliyetleri, el becerisi ve mesleki kurslar açıldı, hak sahiplerine tapu dağıtımı yapıldı, her gün 50 ayrı noktada 20 bin ücretsiz ekmek dağıtımı yapılıyor, altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra daha bir çok proje ve hizmeti hayata geçirdi.

“MAALESEF ASIRLIK AĞAÇLAR BİLE BUNLARA DAYANAMAYIP KANSER OLDU”

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “Ben içinde bulunmaktan onur duyduğum bu siyasi hareketin imanlı, güneş yüzlü çocuklarıyla 2023’te büyük bir zaferin mimarı olacağımıza gönülden inanıyorum. 2024’te de bir destan yazarak öyle bir kazanacağız ki hiç kimse kaybetmeyecek düsturunu kalbimde hissediyorum. Biliyorsunuz CHP’li İBB döneminde metro akslarımız ne oldu? Yenidoğan’da ölü toprağıyla dolduruldu maalesef. Hafriyat kamyonlarıyla dolduruldu. Her yerde bozulan İETT otobüslerini görür olduk. Raylı sistemler, inanılmaz arızalar, şimdiye kadar görmediğimiz, tanık olmadığımız şekilde arızalar yapmaya başladı. Hayvan barınakları adeta ölüm kamplarına döndü. Maalesef asırlık ağaçlar bile bunlara dayanamayıp kanser oldu.

Mülkiyet sorunlarımız ilçemizde eskiden beri gelen sorunlar. 811 tane tapuyu geldiğimiz günden beri vatandaşlarımıza tapularını teslim ettik. Kangren olmuş bir yaramız daha vardı, Fatih Mahallesi’nde. Orayı da çözdük ve 170 tane tapuyu da önümüzdeki hafta inşallah mülk sahiplerine teslim edeceğiz” dedi.

“Kişi başına düşen 9.7 metrekarelik yeşil alanı gayret ettik, çabaladık, her bulduğumuz yere park yaptık, değerlendirdik ve kişi başına 14 metrekareye kadar çıkardık ilçemizde” diyen Döğücü, “Belediyemizin giriş katına da çok güzel ve büyük bir kütüphane yapmanın planlarını, programlarını yapıyoruz. Yakında onun da müjdesini inşallah vereceğiz. Bütün dünya belediyeciliği bizden öğrendi. Cumhurbaşkanımızın başladığı ve Başbakanımızın da o dönemden beri yol arkadaşı olduğu belediyecilik anlayışıyla, biz insana dokunan, gönlüne dokunan, hayatına dokunan belediyecilik anlayışıyla başladık. Yurt dışında belediye toplantılarına katılıyoruz. İnanın hiçbirinde Türkiye’deki sosyal belediyecilik anlayışının bir zerresini göremezsiniz. Bu belediyecilik Türkiye’de var, İstanbul’da var, Ankara’da her ilimizde, AK Partili belediyeler de var.

İBB Halk Ekmek büfelerinin önünde vatandaşlarımızı kasten ve bilerek kuyrukların önüne getirip orada o kuyrukların önünde görüntüler vermeye çalıştı. Bunu biz kendimize yediremedik. Bu Halk Ekmek büfelerinin önündeki görüntülere vicdanımız el vermedi. Ve ucuz ekmek uygulamasını başlattık. 1.25’ten ekmekleri, İBB günde 13 bin ekmek dağıtırken biz 20 bin ekmeği 50 ayrı noktamızda vatandaşımızla buluşturduk. Ve öyle bir kelebek etkisi yaptı ki, artık halk ekmek kuyruğu diye bir hikaye kalmadı” dedi.

selyus