Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 22 Ağustos 2022

Ekrem İmamoğlu’nun adamı Necati Özkan, 6’lı masa liderlerini eleştirdi

En Son Haber’in haberine göre Seçimler için geri sayım başlarken CHP ve İyi Parti; Saadet Partisi dışında kurdukları Millet İttifakı’na Demokrat, DEVA ve Gelecek Partisi’ni de katarak çalışmalarına başladı.

Ancak masanın kuruluşundan bu yana aday krizi hala çözülemedi.

İMAMOĞLU’NUN AJANSINDAN TEPKİ

Son olarak dün 6. kez toplanan masa liderlerinin adayı yine belirleyememesi üzerine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun kampanya direktörlüğünü yapan Necati Özkan’dan tepki geldi.

İmamoğlu’na yakınlığı ile de bilinen Özkan, Cumhuriyet gazetesindeki köşesinde, bir an önce adayın belirlenip, seçim kampanyalarının belirlenmesi gerektiğini söyledi.

BİR AN ÖNCE KAMPANYALAR BAŞLAMALI

“Aday yoksa kampanya yoktur” başlık yazısında Özkan, yine masa liderlerine seslenerek, adayının geç belirlenmesinin iktidara fayda sağlanacağını da belirterek “Muhalefet partilerinin artık detayları tamamlayıp hızla aday ilanına geçmesi şart. Çünkü aday yoksa ortada kampanya yoktur. Muhalefetin daha fazla gecikmesi iktidar bileşenlerinin işine yarar. Kampanyaya bir an önce başlanabilirse vaatlerin etkisini araştırmaya, hataları düzeltmeye, adayın performansını yükseltmeye ve seçmeni mobilize etmeye zaman kalır.” ifadelerini kullandı. ensonhaber.com

selyus