Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 23 Aralık 2023

Erdoğan’dan İstanbul adayı açıklaması

İstanbul’da katıldığı bir programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşan yerel seçimler için AK Parti’nin İstanbul adayıyla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, “Yakında açıklayacağız” dedi.

Türkiye, adım adım yerel seçimlere gidiyor… Seçimlere 3 ay gibi bir süre kaldı. Siyaset arenası seçim atmosferine tamamen girmiş durumda. Yüksek Seçim Kurulu da seçim takvimini ve yasaklarını açıkladı.

Muhalefet kanadında İYİ Parti’nin yerel seçimlere ‘hür ve müstakil’ girme kararı nedeniyle sular durulmazken Cumhur İttifakı, 60 yakın şehirde iş birliği çalışmasını tamamladı.

Cumhur İttifakı’nın en büyük bileşenleri arasında yapılan anlaşmaya göre, 28 büyükşehirde AK Parti’nin adayı, büyükşehirde ise MHP’nin adayı desteklenecek.

Gelişmeyi duyuran MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, ‘Görüşmeler neticesinde 30 büyükşehirde işbirliği yapılması, bu şehirlerden Mersin ve Manisa’da MHP Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının desteklenmesi, 28 büyükşehir belediye başkanlığında ise AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının desteklenmesi kararlaştırılmıştır.” demişti.

ERDOĞAN’DAN İSTANBUL ADAYI AÇIKLAMASI

Nitekim Cumhur İttifakı kanadının İstanbul’da AK Parti’nin adayına destek vereceği netleşirken adayın kim olacağı ise hala bilinmiyor ve merakla bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Yüzyılın Dönüşümü İstanbul Programı’nda konuyla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

selyus