Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 27 Ocak 2021

FETÖ’cüler birbirine düştü

FETÖ’cü firari Emre Uslu’nun sosyal medya hesabından FETÖ’cü bir sosyal medya kullanıcısı ile atışması örgütte iç kavga iddialarını güçlendirdi.
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) eski emniyet amiri firari Emre Uslu’nun sosyal medyadan yaptığı paylaşım ‘FETÖ’deki iç kavga’ya işaret etti.
FETÖ’NÜN HÜKÜMETE DARBE GİRİŞİMİ
17/25 Aralık ile hükümete ‘yargısal darbe’ teşebbüsünde bulunan FETÖ’cülerin kirli kumpası ters tepti ve emniyet içindeki FETÖ’cüler ayıklandı. 2013 yılında hükümete darbe yapmayı başaramayan FETÖ’cüler 15 Temmuz 2016 yılında ‘askeri darbe’ ile devlete çökmek istedi.
Ancak milletin ve kahraman güvenlik güçlerinin olağanüstü mücadelesi ile FETÖ’nün darbe girişimi kısa sürede püskürtüldü. Darbeyi gerçekleştiren ve yönetenlerin bir kısmı kısa sürede derdest edilirken bir kısmı da yurt dışına kaçtı.
15 TEMMUZ’DAN SONRA FETÖ’DE BÖLÜNMELER BAŞLADI
Kimi FETÖ’cülerin itirafı ve ihbarları örgütte tartışmalara ve ayrılıklara da neden oldu. FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen’e karşı örgütün 2. adamı olarak bilinen ve mali yapıyı elinden bulunduran Mustafa Özcan bayrak açmış bölünmeler birbiri ardınca gelmişti.
FETÖ’CÜLERİN SOSYAL MEDYADA ATIŞMASI
Örgüt içindeki ayrılıklar devam ederken Emre Uslu’nun son paylaşımı bu bölünmeyi daha da güçlendirdi.


EMRE USLU’DAN 15 TEMMUZ İTİRAFI
FETÖ’cü isimlerin sosyal medyaya kadar taşan atışmaları FETÖ’deki iç kavgayı gösterirken, akıllara Emre Uslu’nun bir gün önce sosyal medyadan yaptığı paylaşım geldi.
Firari Emre Uslu, Twitter hesabından, “Yani cemaatteki “bir şey olacak bu süreç bitecek” beklentisinin yansıması. Aynı beklenti Cemaati darbe sürecine iten nedendi. Avazım çıktığı kadar bağırıyorum ama kimse duymuyor. Adım adım kurulan bu zulüm düzeni tek seferde bitmez. Bir mücadele bir süreç alır kolay bitmez” şeklinde yaptığı paylaşım ile FETÖ’nün darbe yaptığını örgütten bir isim olarak itiraf etmişti. Yeni Akit

Anlaşılan o ki, Emre Uslu’nun itirafı FETÖ’cüleri bir hayli kızdırmış..

selyus