Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 6 Nisan 2022

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı, geniş katılımlı iftar programı düzenledi

İftar öncesi bir konuşma yapan Başkan Şahin, “Pandemi gibi zorluklara rağmen, siyasi iklimin bütün zorluğuna rağmen Gelecek Partisi, artık İstanbul’un 39 ilçesinde dinamik bir yapıya kavuşan büyük bir siyasi hareket haline dönüştü.” Daha sonra kürsüye gelen Davutoğlu, “Kendisi gibi düşünmeyen herkesi dışlayan ötekileştiren siyasi bir iklimde Gelecek Partisi olarak bütün bu iklimi değiştirmek üzere diyoruz ki; ‘Gelin hep beraber bu topraklara sevgi tohumu ekelim.”

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı, Ramazan ayının bereketi ve feyzini dostlarıyla birlikte yaşamak için geniş katılımlı iftar programı düzenledi. İstanbul İl Başkanı Avukat İsa Mesih Şahin’in öncülüğünde Zeytinburnu’ndaki 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar programına Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile eşi Sare Davutoğlu, Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) temsilcileri, iş dünyası, kanaat önderleri ve basın mensupları katıldı.

“GELECEK PARTİSİ, ARTIK İSTANBUL’UN 39 İLÇESİNDE DİNAMİK BİR YAPIYA KAVUŞTU”

Programın açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Şahin, “Değerli dostlar, Gelecek Partisi’nin İstanbul’daki ilk iftar programını yapıyoruz. Pandemi şartlarında kurulan bir parti olduğumuz için bu ortamları oluşturamadık. Ama pandemi gibi zorluklara rağmen, siyasi iklimin bütün zorluğuna rağmen Gelecek Partisi, artık İstanbul’un 39 ilçesinde dinamik bir yapıya kavuşan büyük bir siyasi hareket haline dönüştü. Ben bu anlamda huzurlarınızda İstanbul’un 39 ilçesinde Gelecek Partisi’ni bu kadar kısa bir sürede, bu kadar zorluklar içerisinde bağrına basan İstanbullu dostlarımıza, sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun” dedi.

“BİZ SİZLERLE BİRLİKTE TÜRKİYE’DE KARDEŞLİK ORTAMLARINA, BİRLİK, BERABERLİK ORTAMLARINA HASRET KALDIK”

Başkan Şahin: “Biz sizlerle birlikte Türkiye’de kardeşlik ortamlarına, birlik, beraberlik ortamlarına hasret kaldık. Ötekileştirilmeyen, ayrıştırılmayan kucaklaşan ortamlara hasret kaldık. İşte tam da bu amaçla kurulan Gelecek Partisi, toplumun bütün farklılıklarını bir araya getiren, toplumun bütün zenginliklerini bir araya getiren Gelecek Partisi; işte bu hasret kaldığımız, iste bu özlediğimiz tabloya Türkiye’yi taşımak için kurulan bir partidir” diye konuştu.

“TEMİZ SİYASETİ GETİRECEĞİZ”

İl Başkanı Şahin’den sonra söz alan Genel Başkan Davutoğlu:

“Bu memlekete temiz siyaseti getireceğiz” diyen Genel Başkan Davutoğlu, “Bütün vergi istisnalarının, bütün ihale yolsuzluklarının, imar rantiyelerinin ve hazineden kaynak aktararak büyük servet edinme yöntemlerinin hepsini sonlandıracak ve her bir kuruşun hesabını verecek denetlenebilir bir sistemi getireceğiz.” şeklinde konuştu.

ÜLKEMİZDE ÖTEKİLEŞTİRMENİN, KUTUPLAŞTIRMANIN AĞIRLIKLI OLDUĞU BİR SİYASİ İKLİM İÇERİSİNDEYİZ

Konuşmasının devamında Davutoğlu: “Ülkemizde ötekileştirmenin, kutuplaştırmanın ağırlıklı olduğu bir siyasi iklim içerisindeyiz. Kendisi gibi düşünmeyen herkesi dışlayan ötekileştiren siyasi bir iklimde Gelecek Partisi olarak bütün bu iklimi değiştirmek üzere diyoruz ki; ‘Gelin hep beraber bu topraklara sevgi tohumu ekelim.” diye konuştu.

“SALI GÜNÜ YARGIDA REFORM PAKETİMİZİ AÇIKLAYACAĞIZ”

Davutoğlu, “Bütün bunların olabilmesi için üçüncü temel ilkemiz ötekileştirmeye karşı mutlak eşitlik, geçim sıkıntısına karşı insan onuruna yarışır bir hayat standardı ve adalet. Başta gelir adaleti olmak üzere adalet kavramının, adalet ilkesinin olmadığı hiçbir toplumda barış, huzur olamaz. Biz size kimsenin hakkının hukukun göz ardı edilmediği yeni bir adalet sistemi taahhüt ediyoruz. Salı günü yargıda reform paketimizi açıklayacağız.” ifadelerine yer verdi.

selyus