Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 23 Ekim 2016

Giresun Günleri’ne yoğun ilgi

Giresun Federasyonu’nun düzenlediği ve yoğum ilginin olduğu ‘Giresun Günleri’ne Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ile AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan katıldı.

Giresun Federasyonu tarafından Yenikapı’da 10.’su düzenlenen Giresun Günlerine yoğun katılım oldu. Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen programa Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ile AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan katıldı.

Giresun Günlerinde özellikle Karadeniz yemekleri çok büyük ilgi gördü.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu günden beri hiç olmadığı kadar güçlü bir ülke olduğunu ve güçlenmeye devam ettiğini belirten Başbakan Yardımcısı Canikli, “Bugün Türkiye kurulduğu günden bu güne hiç olmadığı kadar güçlü ve güçlenmeye devam ediyor. Artık hiç kimse bölgede Türkiye’yi hesaba katmadan karar alamaz istediği gibi at oynatamaz. Çünkü bu bir hak mücadelesidir. Milletin güvenliğini sağlama mücadelesidir. O tehlikeyi bertaraf edene kadar işin içindeyiz. Güya DEAŞ ile mücadele ediyorlar. Dünyanın bütün güçlü devletleri işin içinde çaba sarf ederek mücadele ettiklerini iddia ediyorlar. Ancak DEAŞ yerinde duruyor. Sonra Türkiye çıktı sahneye. Dünyanın şaşkınlığı karşısında DEAŞ’i süpürmeye devam ediyor. Onun için herkes bizi izlemeye devam etsin” dedi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’ye yaptığı konuşmanın ardından Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu tarafından Giresun evi maketi hediye edildi. Bakan Canikli ise daha sonra ilçe ve derneklerin kurduğu stantları dolaşırken, Giresun’un Çanakçı ilçesinin Kuş köylülerinin haberleşme aracı olarak kullandığı kuşdili ile karşılandı. Bakan Nurettin Canikli ise dünyaya kuşdili ile barış mesajı verilmesini istedi. Bakan Canikli’nin “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yoluna devam edecektir” sözlerini Kuşköylü Rıfat Köçek kuşdili ise seslendirdi.

selyus