Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 27 Eylül 2022

HDPKK’nın FETÖ’cu vekili Gergerlioğlu, “HDP’ye bakanlıkta verilir, başbakanlığı da, cumhurbaşkanlığı da alır!”

CHP’li Gürsel Tekin’in ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ çıkışıyla başlayan tartışma giderek alevleniyor. CHP’den gelen bu açıklamaya İYİ Parti’denardı ardına tepkiler gelirken, bir açıklama da HDP’den geldi. HDP’li Gergerlioğlu, İYİ Parti’ye “siz kim oluyorsunuz” diyerek tepki gösterirken, “Buradan bilsinler ki HDP’ye bakanlık da verilir, başbakanlığı da alır, yarın öbür gün cumhurbaşkanlığı da alır” ifadelerini kullandı.

Altılı masanın gizli ortağı HDP, masada büyük bir krize neden olmuştu. Geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında “İktidar olursanız HDP’ye bakanlık verecek misiniz?” sorusuna, “HDP’ye elbette bakanlık verilebilir” diye cevap veren CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin skandal açıklamalarıyla gündeme oturmuştu. Tekin’in bu sözlerine ittifak içerisindeki İYİ Parti’den ardı ardına tepkiler gelirken HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

“SİZ KİM OLUYORSUNUZ!”

Millet ittifakının ortağı HDP’nin Kocaeli vekili Gergerlioğlu, HDP’ye bakanlık vaadine karşı çıkan kesime tepki gösterdi.

Sabah gazetesinin aktardığı habere göre, partisinin Bursa Osmangazi ilçe kongresinde konuşan Gergerlioğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bize bir takım sözler söylüyorlar. Bir milletvekilinin gündem etmesiyle biliyorsunuz bir bakanlık tartışması başladı. ‘HDP’ye bakanlık verilebilir mi, verilemez mi?’ Siz kim oluyorsunuz da bu toprakların 3’üncü büyük partisine ‘Bakanlık verilemez’ diyebiliyorsunuz? Anlamak mümkün değil.”

“HDP’YE BAKANLIK DA VERİLİR, BAŞBAKANLIĞI DA ALIR, YARIN ÖBÜR GÜN CUMHURBAŞKANLIĞI DA ALIR”

“Bakın bunu garip karşılayanlar, partimizi garip karşılayanlar siyaseti çözümsüzlük yoluna itenlerdir. Birisi ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ demiş kıyameti koparıyorlar. Buradan bilsinler ki HDP’ye bakanlık da verilir, başbakanlığı da alır, yarın öbür gün cumhurbaşkanlığı da alır.” Yeni Akit gazetesi

selyus