Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 20 Ocak 2024

İlhan Ocaklı, yeniden Şile Belediye Başkan adayı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde AK Parti’nin İstanbul’un İlçe Belediye Başkan adaylarını açıkladı. İsmi açıklanan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Çalışınca Oluyor” sloganı ile ilçeye 200’ye yakın eser ve hizmeti kazandırdı.

İLHAN OCAKLI KİMDİR?

1972 yılında Sakarya Akyazı’da doğan İlhan Ocaklı, ilköğrenimini Akyazı’da, orta ve lise öğrenimini Adapazarı Teknik Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. Üniversite öğrenimini yurtdışında gerçekleştiren İlhan OCAKLI, Almaata İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, ikinci üniversitesini Anadolu Üniversitesi/ Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı.

2004 yerel seçimlerinde Şile Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkan Yardımcılığı, 2007 genel seçimlerinde ise Şile SKM Başkanlığı ve İlçe Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanlığı yaptı.

2009 Yerel Seçimlerinde SKM Başkanlığı ve sonrasında vekil İlçe Başkanlığı görevleri yapan Ocaklı, Şile’de yüzde 7 olan üye oranını, yüzde 35’lere çıkartarak Şile’ye, İstanbul’da AK Parti’nin en yüksek üye oranına sahip ilçesi unvanı kazandırdı.

2009 yılı Ekim ayında Şile İlçe Başkanlığına atanan İlhan Ocaklı, 2011’de 4. AK Parti İlçe Kongresi, 2014’te 5. AK Parti İlçe Kongresi ve 2018’de 6. AK Parti İlçe Kongresinde delegelerin teveccühleri ile AK Parti Şile İlçe Başkanı olarak görev yaptı.

İlçe Başkan Yardımcılığı, SKM Başkanlığı ve 3 dönem devam ettiği Şile İlçe Başkanlığı görevlerinde açık kapı politikasıyla, Şile’nin 5 merkez mahallesi ve 57 köyünde, tüm Şileliler ile gönül bağı kuran İlhan Ocaklı, Şile’nin yerel ihtiyaçları ile ilgili tüm sorunlarında, Ankara ile Şile arasında iletişim sağladı. Şile’de yaşanan sorunlara çözüm yolları arayarak Şile’nin gelişmesine büyük katkı sağladı.

Şile halkının teveccühleriyle, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, yüzde 54,37 oy oranı ile Şile Belediye Başkanı seçilen İlhan Ocaklı, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde yeniden aday gösterildi. Ocaklı, evli ve 3 çocuk babasıdır.

selyus