Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 29 Ocak 2024

İlknur Kovaç Bayraktar, Bayrampaşalı gençlere kendi elleriyle kestane pişirdi

AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı İlknur Kovaç Bayraktar, Bayrampaşa Gençlik Kollarının “Gençlerle Biz Bize” temalı programına katıldı.

Programda samimi bir ortamda gençlerle bir arada olan ve gelen soruları cevaplayan İlknur Kovaç Bayraktar, “Burada kendimi anlatmayacağım. Sizleri dinlemek istiyorum. Bizden ne istediğinizi, neler beklediğinizi duymak istiyorum” dedi.

Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı İlknur Kovaç Bayraktar, kendi elleriyle pişirdiği kestaneleri gençlere ikram etti.

Belediye Başkan adayı Bayraktar’a AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı eşlik etti.

İLKNUR KOVAÇ BAYRAKTAR KİMDİR?

1979 İstanbul doğumlu olan İlknur Kovaç Bayraktar, Makedonya Üsküp şehrinden ana vatana göç eden bir ailenin ferdidir. İlköğrenimini Bayrampaşa Ahmet Haşim İlköğretim Okulu, orta ve lise eğitimini Bayrampaşa Rıfat Canayakın Okulu’nda tamamlamıştır.

Maltepe Üniversitesi Hukuk Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi’nde Uygulamalı Ticaret Hukuku üzerine yüksek lisans yapmış ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde, Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkul Hukuku Eğitimi almıştır. Meslek hayatına avukat olarak başlayan Kovaç Bayraktar, Bayraktar Hukuk Grubu’nun kurucu avukatıdır. İkinci üniversite eğitimine İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde devam etmektedir.

2014 yerel seçimlerinde, Adalet ve Kalkınma Partisi Bayrampaşa İlçe Teşkilatı’nda aktif olarak görev almaya başlayan Kovaç Bayraktar, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, İnsan Hakları Birim Başkanlığı görevlerini ifa etmiş ve 2018 yılında Yerel Yönetimler Birim Başkanlığı’na atanmış olup halen bu görevini sürdürmektedir.

2019 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Büyükşehir ve Bayrampaşa Belediye Meclis üyesi seçilen Kovaç Bayraktar, Bayrampaşa Belediye Meclisi Hukuk ve Eğitim Komisyonları Başkanı’dır.

Arnavutça, İngilizce ve Fransızca bilen İlknur Kovaç Bayraktar, evli ve iki çocuk sahibidir.

selyus