Ana Sayfa İÇ POLİTİKA, YEREL YÖNETİMLER 22 Ocak 2023

İmamoğlu, kendisinin de adaylık sürecinin bir parçası olduğunu söyledi!

İmamoğlu, “Altılı masanın adayının ne zaman olacağı kavramı tümünden tabii oraya ait. Ama şunu söyleyebilirim, zamanı geldiğinde zaten açıklanacaktır. Bana ait değil. Benim A planım, B planım, C planım diye bir şeyim yok. Tüm planlar altılı masada toplanmış, orada tartışılıyor. Biz de o sürecin bir parçasıyız.”

Kastamonuda bir dizi ziyaret ve açılışlarda bulunmak üzere Kastamonu’ya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sabah kahvaltısında bir restoranda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Türkiye’de 400’ün üzerinde belediyelere ciddi katkı sunmuş durumundayız. Maddi içerikleri var, aynı zamanda bilgi paylaşımları içerikleri de bulunuyor. Özellikle Kastamonu’nun nüfusu, çok fazla göç etmiş bir şehir. Neredeyse mevcut nüfusun iki katı kadar İstanbul’da yaşamakta. Bunun farkındayız, tabii ki bu da Türkiye açısından iyi bir şey değil. Anadolu’nun bu şekilde boşalması aslında Türkiye’nin strateji konumlanması, ekonomisi, tarım ve diğer sektörlerle ilgili sürecinin ne kadar yanlış yolculukta olduğunun bir göstergesidir. Umarım önümüzdeki hükümetimiz döneminde bizim özellikle ittifakın ciddiye alması gereken ana konulardan birisi de budur. Yoksa bu gidişle biz, Türkiye’nin yarısını Marmara Bölgesi’ne yığacağız. Marmara Bölgesi, ne bunu kaldırabilecek bir coğrafyadır ne de bu Türkiye’nin geleceği açısından iyi bir şey değildir. Tümünden riskli bir durumdur. Bunu milletçe ele almalıyız” şeklinde konuştu.

ALTILI MASA ADAYINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

Bir basın mensubunun altılı masanın adayının ne zaman açıklanacağı yönündeki soruyu da yanıtlayan İmamoğlu, “Altılı masanın adayının ne zaman olacağı kavramı tümünden tabii oraya ait. Ama şunu söyleyebilirim, zamanı geldiğinde zaten açıklanacaktır. Bana ait değil. Benim A planım, B planım, C planım diye bir şeyim yok. Tüm planlar altılı masada toplanmış, orada tartışılıyor. Biz de o sürecin bir parçasıyız. Dolayısıyla hem en doğru karar hem en doğru zamanda verilecektir. Kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu. Türkiye gazetesi

selyus